Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Czy to bajka, czy nie bajka..

Dodane przez: Grzegorz Rapanowicz
Czy to bajka, czy nie bajka..
„Czy to bajka, czy nie bajka..”
konkurs recytatorski poezji Marii Konopnickiej.
11 czerwca 2015 r. w bibliotece w Słupcu zrobiło się głośno i rodzinnie, gdyż przybyły do nas Dzieci z Przedszkola „MINI”, z wychowawcami, rodzicami i dziadkami.

Bibliotekarka opowiedziała zebranym o życiu Marii Konopnickiej i o wierszach które pamięta się przez całe życie, zwłaszcza tych, w których poetka odkrywa przed dziećmi uroki otaczającej nas przyrody, świata zwierząt, czterech pór roku. Maluchom została również przedstawiona historia powstania baśni „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

Następnie nadszedł czas konkursu. 17 osób przygotowało następujące wiersze: „Tęcza”, „Stefek Burczymucha”, „Tęczowy duszek”, „Niezapominajki”, „Zła zima”, „Pojedziemy w cudny kraj”, „Jesienią”, „Nasz domek”, „Żuczek”, „Pliszka”, ”Pranie”, ”Powiew wiosny”, ”Ślizgawka”, przedszkolaki bardzo się starały, aby jak najpiękniej wyrecytować swoje utwory.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Niezapominajek”; oraz wręczeniem imiennego dyplomu dla każdego uczestnika konkursu.

Uroczyste wręczenie nagród książkowych dla zwycięzców konkursu: Oliwii Fornal, Agaty Klinickiej, Mikołaja Langheiniga, Mai Włodarskiej i Pawła Janczaka odbędzie się 24 czerwca podczas spotkania kończącego akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” w roku szkolnym 2014/20015.

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy, a rodzicom i wychowawcom dziękujemy za pomoc i przygotowanie dzieci do konkursu i za gromkie brawa, którymi nagradzali swoich milusińskich.


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.