Trwa ładowanie danych...

Aktualności

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI im. Zygmunta Krukowskiego ROZSTRZYGNIĘTY

Dodane przez: Grzegorz Rapanowicz
I OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI im. Zygmunta Krukowskiego ROZSTRZYGNIĘTY

Na I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego napłynęło z całej Polski ponad 600 wierszy.


Werdykt ogłosiło jury w składzie:

Karol Maliszewski (poeta, prozaik i krytyk literacki)

Antoni Matuszkiewicz (poeta, prozaik, tłumacz)

Tomasz Leśniowski (poeta)


NAGRODZENI:

I NAGRODA : Czesław Markiewicz z Zielonej Góry ( Parzysty) / 700 zł

II NAGRODA: Miłosz Anabell z Warszawy (intranet) / 300 zł,

II NAGRODA: Anna Grabowska z Joinville-le-Pont, Francja (Pylvia Slath) / 300 zł

III NAGRODA: Magdalena Sakowska z Wałbrzycha (Daglezja) / 200 zł,


ponadto jury wyróżniło 36. autorów, umieszczając ich wiersze w okolicznościowej antologii poetyckiej.

Laureatów, poetów wyróżnionych i wszystkich miłośników poezji zapraszamy 9 lipca 2015 r. na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu podczas XXV Noworudzkich Spotkań z Poezją.


Wyróżnienia:

Anna Adamowicz (Wrocław), Miłosz Anabell (Warszawa), Jan Baron (Chorzów), Joanna Danuta Bieleń (Muszkowice), Justyna Błasiak (Andrychów), Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska), Mirosław Gabryś (Cieszyn), Weronika Gawrońska (Nowa Ruda), Sylwia Gibaszek (Warszawa), Weronika Górska (Chorzów), Anna Grabowska (Paryż), Karol Graczyk (Toruń), Tamara Hebes (Świdnica), Sylwester Kołodziejczyk (Rusiec), Mariusz Cezary Kosmala (Legionowo), Katarzyna Kowalewska (Wola Magnuszewska), Jakub Koźbiał (Grudziądz), Martyna Łogin (Łódź), Marcin Marchwicki (Bytom), Adam Marek (Rybnik), Agnieszka Marek (Bielsko-Biała), Czesław Markiewicz (Zielona Góra), Katarzyna Michalewska (Dąbrowa), Damian Dawid Nowak (Tarnowskie Góry), Dorota Nowak (Nowy Tomyśl), Piotr Piątek (Kołobrzeg), Anna Piliszewska (Wieliczka), Kacper Płusa (Łódź), Paweł Podlipniak (Radom), Bartosz Popadiak (Kraków), Dorota Ryst (Warszawa), Magdalena Sakowska (Wałbrzych), Tomasz Smogór (Kłodzko), Mariusz Solecki (Katowice), Elżbieta Stępień (Radomsko), Marcin Sztelak (Wrocław), Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz (Głuchołazy), Adam Bolesław Wierzbicki (Lubsko), Anna Maria Wierzchucka (Warszawa), Edyta Wysocka (Miastko)



Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.