Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dodane przez: Grzegorz Rapanowicz
Cała Polska Czyta Dzieciom
„Czytanie powino się dzieciom kojarzyć z radością, nigdy z przymusem, karą czy nudą”
( Jim Trelease )

Na środę 24 czerwca 2015 r. do krainy książki – biblioteki w Słupcu – zostały zaproszone dzieci z Przedszkola Miejskiego” Mini” oraz Oddziału Przedszkolnego „OLA”. W ciągu roku szkolnego uczestniczyły one we wspólnym czytaniu bajek i wierszy w przedszkolach oraz w zajęciach w bibliotece. Czytając dzieciom pragniemy rozwijać ich wyobraźnię twórczą i wrażliwość wpływając w ten sposób na ich rozwój intelektualny.
W tym dniu miało miejsce zakończenie akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Finałowe spotkanie wsparł swoją obecnością dyrektor biblioteki p.Sławomir Drogoś. W indiańskim stroju „Wielkiego Brata ” przeczytał przedszkolakom dwie bajki pt:”.Indianin” oraz „Bystry Orzeł ”. Znakomicie zaprezentowane teksty spowodowały, że maluchy z ogromną uwagą śledziły losy bohaterów. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy . I o to chodziło.
Następnie wszystkie dzieci otrzymały „Dyplomy uczestnictwa w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom ” oraz słodkie batoniki.
W czasie tego spotkania zostały również uroczyście wręczone wyróżnienia dla uczestników konkursu recytatorskiego wierszy Marii Konopnickiej „Czy to bajka czy nie bajka ?”.
Dyrektorka Przedszkola oraz dzieci podziękowały Dyrektorowi Biblioteki oraz Bibliotekarkom Bożenie Loc i Agacie Iwańskiej za całoroczną współpracę, za „wspólne czytania i zabawy” - obdarowując je pięknymi bukietami.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i zakończyło się wspólnym zdjęciem


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.