Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Maria Szymańska i wiersze sercem pisane

Dodane przez: Grzegorz Rapanowicz
Maria Szymańska i wiersze sercem pisane

W miniony poniedziałek (20 czerwca) w filii MBP w Nowej Rudzie Słupcu odbyło się spotkanie z poetką- słuchaczką Noworudzkiego UTW, która właśnie wydała tomik swojej poezji.

Przybyłych gości przywitała Pani Bożena Loc (MBP) i Pani Karolina Popiel (NUTW) a o "wydawniczej drodze" tomiku wierszy opowiedziała Pani Renata Kozik, która wydanie opracowała i dodała słowo wstępne. Uczniowie Pani Renaty Kozik uświetnili spotkanie grą na skrzypcach, natomiast członkowie rodziny Pani Marii przygotowali ciekawą prezentację i chwile wspomnień z jej życia. Usłyszeliśmy też kilka wybranych wierszy w recytacji samej autorki, jej córki, Renaty Kozik i Karoliny Popiel z muzyczną oprawą Pana Mirosława Kozika.

Z mini koncertem wystąpił chór Noworudzkiego UTW, którego Pani Maria jest członkiem. Uroczystość zakończyła się wzniesieniem lampki szampana za zdrowie i dalszą twórczość poetki, a przy słodkim poczęstunku autorka wpisywała dedykacje nabywcą tomiku wierszy.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.