Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Narodowe czytanie

Dodane przez: Grzegorz Rapanowicz
Narodowe czytanie

5 września odbyła się już czwarta edycja zainicjowanej w 2012 r. przez Bronisława Komorowskiego akcji Narodowe Czytanie. Ta ogólnopolska akcja głośnego, publicznego czytania wybitnych dzieł literatury polskiej, ma na celu nie tylko propagowanie bogactwa polskiej kultury, czy promocję czytelnictwa, ale przede wszystkim wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, poprzez dbałość o polszczyznę.

W ubiegłych latach czytano już wspólnie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, , dzieła Aleksandra Fredry i „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Tym razem pochyliliśmy się nad „Lalką” Bolesława Prusa. Ta romantyczna ”historia źle ulokowanych uczuć, straconych złudzeń i zaprzepaszczonych możliwości”, jest wielowątkową, nowoczesną powieścią, w której spotykamy się z niezwykłym kunsztem literackim Prusa.

Filia Nr 3 MBP w Nowej Rudzie, tradycyjnie już przyłączył się do obchodów tej ogólnopolskiej akcji nieco wcześniej, bo już w czwartek 3 września. Narodowe Czytanie w słupieckiej bibliotece zainaugurowała pani Lidia Łukasik- emerytowana nauczycielka. Swój ulubiony fragment zaprezentowała również pani Mariola Sójka- dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Słupcu, pani Irena Behan- polonistka również z gimnazjum, pani Barbara Fiączyk- polonistka ze Szkoły Podstawowej Nr 7 oraz uczennica klasy V Amelii Nikodem i gimnazjaliści: Paulina Michalska, Karolina Nowak, Aleksandra Grochowska, Szymon Krawczyk.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pan Sławomir Drogoś również przyłączył się do wspólnej lektury i jednym ze swoich ulubionych fragmentów zakończył spotkanie.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za poświęcony czas i jednocześnie serdecznie zapraszamy na kolejne Narodowe Czytanie już za rok.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.