Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Spotkanie autorskie i prezentacja książki Pawła Jeżewskiego

Dodane przez: Grzegorz Rapanowicz
Spotkanie autorskie i prezentacja książki Pawła Jeżewskiego

Paweł Jeżewski jest pasjonatem, badaczem i odkrywcą historii związanej z II wojną światową. Odkrywanie wojennej historii Gór Sowich traktuje jako wielką przygodę. Od jakiegoś czasu autor zbierał materiały archiwalne dotyczące wojennych losów Ludwikowic Kłodzkich. Razem ze swoimi kolegami przeprowadził dokładnie badania na terenie kompleksu Gontowa, rozmawiał z ludźmi, mieszkańcami, którzy pamiętali tamte lata. Pomocne były relacje autochtonów i pierwszych polskich osadników. Ta dokumentacja przedstawia najnowszą wiedzę, dotąd nieznaną i niepublikowaną dotyczącą nazistowskich tajemnic Ludwikowic Kłodzkich. Później Paweł Jeżewski tym fascynującym tematem postanowił podzielić się z zainteresowanymi czytelnikami.

W sierpniu tego roku noworudzkie Wydawnictwo Mróz Media Stanisław Mróz wydało książkę właśnie pod takim tytułem: „Nazistowskie tajemnice Ludwikowic Kłodzkich 1939-1945: kompleks Gontowa – Riese. Fabryka amunicji – Dynamit Nobel AG”. Książka składa się z dwóch części i zawiera opis realizacji programu budowy „Riese” na terenie góry Gontowa od lutego 1944 r. do stycznia 1945 r.

W piątek 16 października w naszej bibliotece autor mógł zaprezentować swoją pierwszą książkę. Autor ciekawie i wyczerpująco opowiadał o tajemniczych, niedokończonych budowlach, pozostawiając jednak pewne ciekawostki, zachęcając do lektury.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.