Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Skarbnikowe dary

Dodane przez: Grzegorz Rapanowicz
Skarbnikowe dary

5 listopada Oddział dla Dzieci MBP odwiedzili uczniowie klas "0" Szkoły Podstawowej Nr 2 i 3.

Okazją do sympatycznego spotkania był przyjazd grupy teatralnej Art - Re z Krakowa z przedstawieniem "Skarbnikowe dary".

Scenariusz nawiązywał do śląskich baśni Gustawa Morcinka. Aktorzy zaprezentowali postać legendarnego Skarbnika – władcy kopalń.

Wzbogacony piosenkami i oryginalną muzyką regionu śląskiego spektakl stworzył atmosferę do wspólnego śpiewania z mnóstwem wrażeń artystycznych. Stał się też znakomitą okazję do poznania folkloru. Specjalnie przygotowane stroje ludowe dla dzieci (stroje dziewczęce i galowe stroje górników) oraz wspólne tańce ukazały piękno Śląska.

W spektaklu aktorzy wykorzystali elementy gwary śląskiej, żartów, powiedzeń specyficznych dla tego regionu.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.