Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Niech przemówią nieme obrazy

Dodane przez: Grzegorz Rapanowicz
Niech przemówią nieme obrazy

O jakości imprezy stanowią ludzie, którzy ją tworzą, ci których pasja, praca, hobby znajdują materialne odzwierciedlenie w obrazie, zdjęciu, rzeźbie czy utworze muzycznym.

W kontekście tego stwierdzenia można powiedzieć że wernisaż wystawy Macieja Wysockiego, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 13 listopada stał na najwyższym poziomie zarówno pod względem wartości artystycznej zdjęć jaki osobowości autora, która nadała imprezie niepowtarzalny koloryt.

Pan Maciej Wysocki, który pochodzi z Mieroszowa obecnie mieszka w Irlandii i tam tworzy. Tym bardziej należy docenić, że przyleciał do Polski właśnie na wernisaż w bibliotece.Pytany o to, co chce przekazać poprzez fotografię daje do zrozumienia, że werbalizowanie nie ma sensu, a wręcz może tego sensu jego pracę pozbawić. Stąd właśnie tytuł wystawy w której paradoks „niemej mowy” jest paradoksem złudnym i pozornym.

Zapraszamy wszystkich do Sali Kominkowej MBP przy ul. Boh. Getta 10 aby przekonać się osobiście o złudności tego paradoksu i wsłuchać się w niemą mowę ludzi i sytuacji uchwyconych w niepowtarzalny sposób.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.