Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Warsztaty z pluszowym misiem

Dodane przez: Grzegorz Rapanowicz
Warsztaty z pluszowym misiem

„Jestem sobie mały miś, gruby miś,
znam się z dziećmi nie od dziś”

Pluszowe misie już od 113 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie, pocieszają, dodają otuchy, łagodzą lęk przed samotnością, są doskonałym antidotum na nocne koszmary. Bardzo często są również bohaterami książek, bajek i piosenek jak np. znany nam wszystkim Kubuś Puchatek, Paddington, czy Mis Uszatek. Ta niezwykle popularna zabawka 25 listopada obchodziła swoje urodziny. Z tej okazji w Fili Nr 4 MBP w Nowej Rudzie odbyły się warsztaty w których udział wzięły „biedroneczki” z klasy „O” Szkoły Podstawowej Nr 7.

Podczas naszego spotkania Pani Grażyna Gara przybliżyła swoim podopiecznym, nie tylko historię powstania pluszowego misia, ale opowiedziała również wiele ciekawostek o prawdziwych niedźwiedziach. W myśl zasady ruch to zdrowie, nie obyło się bez misowej gimnastyki oraz zabaw taneczno- ruchowych.

Po skończonej zabawie dzieci z radością i ochotą przystąpiły do wyklejania postaci pluszowego misia: kaszą, ryżem, grysikiem, kolorowymi bibułkami oraz wełną. W efekcie czego powstały piękne kolorowe misie.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.