Trwa ładowanie danych...

Aktualności

„Doktor Dolitlle i jego zwierzęta” - Hugh Lofting

Dodane przez: Anna Buczek
„Doktor Dolitlle i jego zwierzęta” - Hugh Lofting
       Tajemnica powodzenia książki tkwi przede wszystkim w jej niepowtarzalnym klimacie, w mistrzowskim połączeniu elementów fantastyki i rzeczywistości, oraz w samej osobie głównego bohatera, dobrodusznego doktora o nieco śmiesznej powierzchowności. 
         Bardzo dawno temu żył pewien wybitny pisarz, nazywał się Hugh Lofting. Stworzył on serię książek o Doktorze Dolittle, wielkim przyjacielu zwierząt, a przede wszystkim o dobrym człowieku. Jeszcze jedna cecha doktora jest bardzo ważna, jest on prawdziwy. Autor dał doktorowi życie. Nie ma chyba człowieka na tym świecie, który nie zna doktora Dolittle.
      Doktor bardzo lubił zwierzęta i posiadał ich sporą gromadkę. Poza złotą rybką, mieszkającą w stawie z tyłu ogrodu, trzymał króliki w spiżarni, białe myszki w fortepianie, wiewiórki w bieliźniarce i jeża w piwnicy. Poza tym posiadał jeszcze: kurczaki, gołębie, dwie owieczki i wiele innych stworzeń. Do jego ulubieńców należeli: kaczka Dab-Dav, pies Jip, świnka Geb-Geb, papuga Polinezja i sowa imieniem Tu-Tu. Doktor był postacią doprawdy niezwykłą - potrafił rozmawiać ze zwierzętami! Pewnego dnia doktor otrzymał wiadomość z Afryki - małpy potrzebują jego pomocy. Natychmiast więc wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi doktor wyruszył w podróż na Czarny Ląd, podczas której wszyscy przeżywają mnóstwo zdumiewających przygód!
      We wtorkowy poranek (27.09.2016) uczniowie klas II Szkoły Podstawowej Nr 3 przybyli na spotkanie do Oddziału dla Dzieci MBP, aby wspólnie na podstawie książki i wysłuchanego fragmentu audiobooka "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" przypomnieć sobie wszystkich bohaterów książki, których było całkiem sporo.


 Źródło: Oddział dla Dzieci, Małgorzata Ciechanowska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.