Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Zbrodnia w bibliotece ?

Dodane przez: Agata Iwańska
Zbrodnia w bibliotece ?

    Nie! To tylko spotkanie  pisarza kryminałów, Krzysztofa Koziołka z czytelnikami Filii Nr 3 w Słupcu. W scenerii miejsca zbrodni, z policyjną taśmą, z kredowym obrysem ciała, z ponumerowanymi dowodami i z nie odłącznym rekwizytem płaszczem uszytym z okładek książek.
     Podczas spotkania z bibliofilami autor starał się uprzystępnić   terminy związane  z „kryminałem” i   „kryminałem skandynawskim”. Omówił polski rynek wydawniczy książek. Ciekawie opowiadał o sobie, o  pracy dziennikarskiej, pisaniu swoich książek: „piszę tak, jak sam lubię czytać- a więc akcja, akcja i jeszcze raz akcja”. Mówił też  jak rozpoczęła się jego przygoda z książką i   o przygodach związanych z pisarstwem. Sposób w jaki wybiera nazwisko bohatera i miejsce rozgrywania akcji oraz niezwykłe skutki wynikające ze zbieżności z nazwiskami prawdziwych osób. Goście z zaciekawieniem wysłuchali pisarza, a potem zadawali szereg pytań dotyczących jego twórczości.
     Na zakończenie  można było nabyć książkę i uzyskać autograf autora.  Po miłym i udanym spotkaniu panu Krzysztofowi przybędzie nowa rzesza czytelników. Do biblioteki  zakupiliśmy  4 tytuły jego książek.

    Krzysztof Koziołek, pisarz młodego pokolenia, mieszkaniec   Nowej Soli.  Jest autorem jedynastu powieści kryminalnych, właścicielem wydawnictwa Manufaktura Tekstów. Zajmuje się dystrybucją i  sprzedażą swoich książek. Nazywa siebie „kryminalistą bez wyroku”. Bywa  częstym gościem w bibliotekach w  całej Polsce. Jego spotkania autorskie połączone są z wykładem na temat kryminału polskiego i  skandynawskiego pt. „Kryminalna zbrodnia w kuchni czyli przepis na kryminał nieco mroczny, mocno krwisty, a czasami topograficzny”. Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu "Na południe".
 
P.S.  Tytuł artykułu „Zbrodnia w bibliotece”, to nawiązanie do  warsztatów dziennikarskich zorganizowanych dla bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie w dniu 19 października 2016 r.
                                                               
                                                                             
                                                                                           Bożena Loc


 Źródło: Bożena Loc


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.