Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Książki nic nie zastąpi!

Dodane przez: Agata Iwańska
Książki nic nie zastąpi!

    Czytanie, zwłaszcza dzieciom cieszy się coraz to mniejszą popularnością a przecież to właśnie lektura stanowi najlepszą inwestycję w ich przyszłość. Wspólne czytanie nie tylko wspiera rozwój intelektualny i społeczny dziecka, ale także zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, dajemy  mu nasz największy dar- swój czas.
    O tym że czytać należy jak najwięcej zdecydowanie wiedzą nie tylko biedroneczki z klasy „O” Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowej Rudzie, ale także ich wychowawczyni pani Grażyna Gara. Maluchy odwiedziły bowiem słupecką bibliotekę by wziąć udział w bajkowym quizie i wykazać się tym samym swoja znajomością klasyki literatury dziecięcej. A było czym!
    Dzieci rywalizowały ze sobą aż w 8 konkurencjach, podczas których m.in. rozwiązywały liczne zagadki, układały bajkowe puzzle, naśladowały pracowity dzień krasnoludków, kojarzyły rekwizyty z określoną bajką, odgadywały tytuły bajek na podstawie wybranych fragmentów lub ilustracji oraz udzielały prawidłowej odpowiedzi na podchwytliwe pytania.
    Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach integracyjnych i jak zwykle z uśmiechem na ustach opuszczali mury Filii Nr 4.


 Źródło: Agata Iwańska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.