Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Mistrzowie czarnej sztuki

Dodane przez: Agata Iwańska
Mistrzowie czarnej sztuki

    Kim jest pisarz? Jak wygląda praca w redakcji? Czy drukarnia to "fabryka książek" a biblioteka to to samo co księgarnia? Na te oraz wiele innych pozornie łatwych pytań, odpowiedzi szukali w murach Filii Nr 4 uczniowie klasy "O", wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Krakowską- Wieczorek.

    Dzisiejsze zajęcia miały na celu  zapoznanie naszych małych czytelników z książka, jako wytworem pracy ludzkiej. Na podstawie prezentacji multimedialnej dzieci oswoiły się nie tylko z poszczególnymi etapami jej powstawania, ale również dowiedziały się jak wyglądała kiedyś. 

    Zabawa dydaktyczna pt. "Jak należy dbać o książkę" stworzyła natomiast doskonała okazje do tego by zerówkowicze mogli wykazać się zaskakującą jak na swój wiek wiedzą. Znali bowiem odpowiedź na każde postawione przez bibliotekarkę pytanie. Na zakończenie i w ramach utrwalenia zdobytej wiedzy wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, których bohaterem była książka oraz zawody z nią związane.

   Nasi mili mali goście przygotowali również niespodziankę, każdy uczeń przyniósł ze sobą prezent  dla książki w postaci kolorowych własnoręcznie wykonanych zakładek.

     Źródło: Agata Iwańska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.