Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Proszę państwa, oto miś!

Dodane przez: Agata Iwańska
Proszę państwa, oto miś!

  25 listopada swoje urodziny świętuje Pluszowy Miś. I choć trudno w to uwierzyć pierwsza maskotka powstała 114 late temu, lecz po dzień dzisiejszy pozostaje jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły  i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, dodają otuchy, łagodzą lęk przed samotnością. Są doskonałym antidotum na nocne koszmary.

    Filia Nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie chcąc przyłączyć się do obchodów tego jakże sympatycznego święta, zorganizowała warsztaty plastyczne. Udział w nich  wzięły „biedroneczki” z klasy „O” Szkoły Podstawowej Nr 7.

     Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wizyty w "Klubie Maluszka" działającym przy Noworudzkim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pani Grażyna Gara przeczytała tam swoim uczniom fragment opowiadania Cz. Janczarskiego o przygodach Misia Uszatka.  Po czym dzieci z dzieci z radością i ochotą przystąpiły do wyklejania postaci pluszowego misia: kaszą, ryżem, grysikiem, kolorowymi bibułkami oraz wełną. W efekcie czego powstały piękne kolorowe prace.


 Źródło: Agata Iwańska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.