Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Mały miś w wielkim świecie

Dodane przez: Agata Iwańska
Mały miś w wielkim świecie

     W piątkowy poranek słupiecką bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola "MINI", by wspólnie świętować urodziny  zarówno swoich pluszowych przyjaciół jak i wszystkich misiów mieszkających w książkach. 

      Nasze jakże miłe spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej recytacji wiersza Jana Brzechwy pt. "Niedźwiedź", po czym maluchy zaprezentowały swoje ukochane pluszaki. Zapoznaliśmy się również z okolicznościami powstania słynnego Teddy bear, który to jak zapewne mało kto z nas wie, ma już 114 lat. Aby się nieco rozbudzić i lepiej skoncentrować na czekających nas jeszcze zadaniach, przystąpiliśmy do misiowej gimnastyki i misiowego masażu.     Wypoczęte i ze świeżym umysłem, maluchy w mgnieniu oka rozwiązały zagadki z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu.

     Nasi mali czytelnicy mieli również okazję wykazać się swoją wiedzą na temat niedźwiedzi, biorąc udział w konkursie przyrodniczym pt. "Co wiesz o  misach".

     Na zakończenie wytropiliśmy misie mieszkające w książkach i bajkach telewizyjnych, te znane i mniej znane.


 Źródło: Agata Iwańska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.