Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Spotkanie z Kasią

Dodane przez: Anna Buczek
Spotkanie z Kasią
Kto to taki koleżanka? Na podstawie lektury „Oto jest Kasia” - Miry Jaworczakowej uczniowie klasy III SP Nr 2 zapoznali się z postacią autorki. 
Kiedy żyła, co jeszcze innego pisała dla dzieci.
Lektura pomogła wszystkim dzieciom poznać jakie cechy i zachowanie wiąże się ze słowem KOLEŻANKA.
Każde dziecko mogło mimiką i gestem naśladować bohaterkę książki – Kasię.
Przy opowiadaniu scenek i poszczególnych rozdziałów uczniowie widzieli przemianę dziewczynki z niegrzecznej na koleżeńską.
Tak to jest w każdej klasie, można pomóc, rozmawiać i wspólnie zmieniać swoje i innych zachowanie. Po takich rozważaniach dzieci wracały do szkoły, aby wspólnie po koleżeńsku bawić się w klasie.

 Źródło: Oddział dla Dzieci, Małgorzata Ciechanowska


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.