Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka Cię coś ciekawego…

Dodane przez: Agata Iwańska
Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka Cię coś ciekawego…

Biblioteka w Słupcu miała przyjemność gościć w swoich progach Łukasza Wierzbickiego- menadżera kultury, redaktora i autora książek dla dzieci, który od wielu lat poświęca się pracy nad popularyzacją prawdziwych historii i postaci.

Z pod jego pióra wyszły m.in. takie publikacje jak „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, czy„Machiną przez Chiny”. W książce „Afryka Kazika„ autor przedstawił przygody Kazimierza Nowaka- niezwykłego podróżnika, który w latach trzydziestych XX w. przemierzył z północy na południe i z powrotem Afrykę, 40 tyś km. na rowerze, pieszo, konno, na wielbłądzie oraz czółnem. W Dziadku i niedźwiadku opisał losy niedźwiedzia Wojtka z armii Andersa. Obie publikacje weszły do nowego kanonu lektur.

Spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci ze względu na radosna atmosferę i niezaprzeczalny talent aktorski pana Łukasza. Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż autor zachęcał dzieci do tego by realizowały swoje marzenia, nawet te najbardziej odległe i pozornie niemożliwe do spełnienia.

Na spotkanie z tym niezwykłym pisarzem  zaproszeni zostali uczniowie klas III-IV Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowej Rudzie.


 Źródło: Filia Nr 4


2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.