Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Wesele w noworudzkiej bibliotece

Dodane przez: Agata Iwańska
Wesele w noworudzkiej bibliotece

Już od sześciu lat początek września to czas gdy na skwerach w parkach, bibliotekach i wielu miejscach odbywa się impreza zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Mowa oczywiście o narodowym czytaniu w którym po raz kolejny sięgamy po najważniejsze i najdonioślejsze pozycje polskiej literatury. Impreza kontynuowana jest przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Także Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie rok rocznie włącza się do Narodowego Czytania i tradycją się już stało że impreza odbywa się w słupieckiej filii nr 3 MBP. W tym roku czytaliśmy dramat Stanisława Wyspiańskiego razem ze słuchaczami Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego wieku, uczniami i nauczycielami szkoły podstawowej nr 7 oraz przyjaciółmi biblioteki. Ten trudny i wymagający dramat, określany jako polaków portret własny, pomimo upływających lit nie traci na znaczeniu, a poprzez treści tam wyrażone możemy odczytywać i interpretować narodowe problemy także w drugiej dekadzie XXI wieku.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.