Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Teatrzyk Lech, Czech i Rus w Oddziale dla Dzieci

Dodane przez: Rafał Wojciechowski
Teatrzyk Lech, Czech i Rus w Oddziale dla Dzieci

Dnia 07.11.2017 r po raz  kolejny odwiedzili nas artyści ze Studia Małych Form Teatralnych ART - RE w Krakowie, tym razem z przedstawieniem pt. "Lech, Czech i Rus". Na teatrzyk do MBP Oddział dla Dzieci zostali zaproszeni nasi mali czytelnicy z klas II SP Nr 2.

Scenariusz spektaklu oparty był na znanej legendzie opowiadającej o powstaniu państwa polskiego. Poznaliśmy historię o tym, jak trzej bracia: Lech, Czech i Rus po wspólnym polowaniu rozdzielili się i każdy z nich udał się w  inną stronę w poszukiwaniu najlepszego miejsca na założenie swojego państwa. Pierwszy z braci - Czech - wyruszył na południe, drugi - Rus - wybrał ziemie położone na wschodzie. Trzeci z braci, Lech, pozostał na wskazanej przez ducha puszczy - Żubra - ziemi i tam założył państwo polskie oraz wybudował wspaniały gród - Gniezno i uczynił jego pierwszą stolicą.

To była wspaniała lekcja patriotyzmu. Poznaliśmy symbole narodowe: godło i jego historię, flagę i hymn narodowy. Aktorzy, jak zwykle, zachwycili nas wspaniałymi kostiumami, scenografią i profesjonalną grą i – jak zawsze – dali nam okazję pomagać im i być współuczestnikami w przedstawieniu.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.