Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Najpiękniej najprościej

Dodane przez: Krystyna Fecko
Najpiękniej najprościej
W piątek 29 czerwca odbyły się XXVIII Noworudzkie Spotkania z Poezją.
Ogłoszono wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zygmunta Krukowskiego. Na uroczystej gali laureatom wręczono okolicznościowe pamiątki, dyplomy i nagrody pieniężne.

Nagroda I – Piotr Piątek z Kołobrzegu, nagrodę II  zdobyła Dominika Dymińska z Warszawy
i dwa  miejsca trzecie zajęły Anna Piliszewska z Wieliczki i Magdalena Cybulska z Łodzi.

Fragment zwycięskiego wiersza:

Piotr Piątek

najpiękniej


Wydaje się że nie ma wyjścia chociaż nasz taniec
jest powolnym rozkładaniem i składaniem łopatek
taką próbą lotu wychylaniem się z gniazda
i przez chwilę ból i łzy są prawdziwePiotr Piątek (ur. w 1973 r.) – lekarz stomatglog, mieszka w Kołobrzegu z
żoną i dwójką synów. Debiutował  w 2012 r.  tomikiem wierszy: "Dyrygent fal" ( WFW), w 2013 wydał "Dotyk pod paznokciem" (WFW) i najnowszy tomik „Cały ten tłum” (Mamiko)

Zaproszonym poetom i miłośnikom poezji przedstawiono antologię pokonkursową Najpiękniej najprościej. Tytuł właśnie pochodzi z wiersza Piotra Piątka. W antologii umieszczono jeszcze wiersze 48 wyróżnionych autorów. Poeci, kolejno przedstawiali się i osobiście prezentowali swój  wybrany wiersz.

Gościem honorowym Spotkań w tym roku był Wojciech Bonowicz (ur. 1967 r. w Oświęcimiu).  Poeta, dziennikarz, publicysta laureat wielu nagród poetyckich. W 2002 roku jego biografię księdza Tischnera nominowano do Nagrody Literackiej Nike. Poeta czytał swoje wiersze z najnowszego również nominowanego do Nike tomiku Z drugiej ręki (2017). Mieszka i pracuje w Krakowie. Współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym i TV Kultura.  Rozmowę z autorem prowadził Karol Maliszewski.

Po krótkiej przerwie wystąpił duet: Wojciech Brzoska i Łukasz Marciniak – Wiersze Brzoski przeplatane były muzyką elektroniczną w wykonaniu Marciniaka. Występ tego duetu to właściwie muzyczny eksperyment łączący poezję z gitarą elektryczną w otwartych kompozycjach i improwizacjach.

Nie wszyscy jednak wyróżnieni autorzy do nas przybyli. Wszystkim poetom gratulujemy
i dziękujemy

Miłośników poezji i wszystkich zainteresowanych tradycyjnie ZAPRASZAMY  już ZA ROK!


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.