Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Narodowe Czytanie

Dodane przez: Rafał Wojciechowski
Narodowe Czytanie

Słupiecka filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie, tradycyjnie już wzięła udział w kolejnej odsłonie Narodowego Czytania. Tegoroczna , 7 edycja tej ogólnopolskiej akcji głośnego, publicznego czytania wybitnych dzieł literatury polskiej, przypadła w setną rocznicę uzyskania przez Polskę suwerenności. Nieprzypadkowy jest zatem wybór lektury.

„Przedwiośnie” S. Żeromskiego, bo o nim mowa, doskonale wpisuje się tą w tematykę. Dzieło to nie tylko opisuję proces dojrzewania młodego Cezarego Baryki, jego przemianę z chłopca w mężczyznę, wyłania się w nim także polityczny i społeczny obraz Polski. Polski która dopiero co odzyskała niepodległość.

Tym razem Narodowe Czytanie miało u nas wyjątkowo rodzinny wydźwięk, fragmenty powieści czytali bowiem nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 7 wraz ze swoimi dziećmi - uczniami tejże szkoły, słuchacze NUTW oraz zaprzyjaźnieni czytelnicy.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.