Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Uparty jak osioł albo chytry jak lis?

Dodane przez: Rafał Wojciechowski
Uparty jak osioł albo chytry jak lis?

Wraz z moimi klasami 4 a i 4 c byłam w Miejskiej Bibliotece Publicznej! Ja bawiłam się bardzo dobrze, ale nie wiem, czy moi uczniowie również. :).

Pani bibliotekarka Małgosia Ciechanowska zaproponowała nam w październiku- miesiącu poświęconym zwierzętom, zajęcia  o tej tematyce. Patronuje im św. Franciszek z Asyżu.

Najpierw rozmawialiśmy o książkach, w których bohaterami są zwierzęta. Następnie szukaliśmy w sobie ich cech, a pomogły nam w tym przysłowia i powiedzonka. Musieliśmy też w ruchu naśladować wskazane zwierzęta bardzo dokładnie. Na koniec każdy narysował takie stworzenie, z którym się najbardziej identyfikuje .

Przy tych prezentacjach było dużo śmiechu!

Zapomniałabym… pani Małgorzata zachęciła nas do częstszych odwiedzin i już umówiliśmy się na kolejny raz! Było bardzo ciekawie, jednak zdarzyła się smutna chwila, ponieważ jeden kolega był niegrzeczny i trzeba było go upomnieć. Ale i tak nie zepsuło to nam dnia!
Na tej lekcji polskiego w bibliotece zrozumieliśmy, że podczas czytania dużo się uczymy z przyrody. Polecamy!

Uczniowie kl. 4 a i 4 c oraz pani od polskiego


 Źródło: Iwona Szuber


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.