Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie.

Dodane przez: Agata Iwańska
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie.

Narodowe Czytanie to projekt, który ma popularyzować oraz łączyć Polaków wokół największych dzieł literatury polskiej. Podczas tegorocznej ósmej już odsłony tej ogólnopolskiej akcji, Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele Polskie. Wśród wybranych tekstów znalazły się  cztery nowele pozytywistyczne klasyczne i cztery opowiadania.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie rok rocznie włącza się do obchodów Narodowego Czytania i tradycją stało się już że impreza odbywa się w słupieckiej Filii nr 3 biblioteki. Fragmenty wybranych utworów przeczytali uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowej Rudzie oraz ich polonistki pani Iwona Niewiarowska i pani Irena Lewek-Behan.

Wszystkim przybyłym dziękujemy za poświęcony czas i jednocześnie serdecznie zapraszamy na kolejne Narodowe Czytanie już za rok.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.