Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Finał Konkursu Poetyckiego

Dodane przez: Krystyna Fecko
 Finał Konkursu Poetyckiego

VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego rozstrzygnięty!

Na konkurs nadesłano 149 zestawów wierszy.

Jury w składzie:
Karol Maliszewski, Bogusław Michnik, Tomasz Leśniowski, na posiedzeniu, w dniu 10 listopada 2021 roku rozpatrzyło nadesłane na konkurs utwory i po ich analizie postanowiło przyznać następujące nagrody:

I NAGRODA: Radek MEDARD (godło:Mediterrani) z Krakowa – 1.500 zł
II NAGRODA: Tomasz SMOGÓR (godło: Halibut) z Kłodzka – 1.000 zł
III NAGRODA: Agnieszka AUGUST-ZARĘBSKA (godło: Casillero del Diablo) z Wrocławia – 500 zł

Wiersze laureatów i wyróżnionych autorów znajdą się w przygotowywanej antologii pokonkursowej pt. "Śpiewać piosenki na ulicy". O uroczystym rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród zwycięzcom jeszcze będziemy informować.

Autorzy wierszy zamieszczonych w antologii:

  1. Agnieszka AUGUST-ZARĘBSKA (Wrocław) – Po plastrze
  2. Magdalena CYBULSKA (Łódź) – Radunia
  3. Zdzisław DRZEWIECKI (Biały Bór) – ze snu
  4. Mirosław GABRYŚ (Cieszyn) - Szumi dokoła las
  5. Ela GALOCH (Turek) – Podczas kwarantanny
  6. Karol GRACZYK (Toruń) – Przychodzę, odchodzisz
  7. Jakub HORBACZ (Oleśnica) – Dziadku wiersz ci przeczytam
  8. Monika KARBOWNICZEK (Dąbrowa Górnicza) – Kidnaper
  9. Katarzyna KLAKLA (Kraków) – dukat
  10. Małgorzata KOTŁOWSKA (Szczecin) - ***
  11. Zygmunt KRUKOWSKI (Nowa Ruda) – To no wiecie
  12. Ewa KUŚMIREK (Gliwice) – Pieśni
  13. Tomasz LORENC (Łódź) – siostra Konsolata
  14. Renata MALINOWSKA (Chocianów) – Taki dzień jak dziś
  15. Barbara MEDAJSKA (Warszawa) – Spacer przez las zakazany
  16. Radek MEDARD (Kraków) – Niewydarzony
  17. Małgorzata OSOWIECKA (Sopot) – Osiedle Młodych
  18. Aleksandra PAPROTA (Wrocław) – wśród nici
  19. Łukasz PAWŁOWSKI (Warszawa) – obrona
  20. Marzena PRZEKWAS-SIEMIĄTKOWSKA (Szczuczyn) – Wrócę kiedy będę gotowa
  21. Tomasz SMOGÓR (Kłodzko) – renowatorzy
  22. Dominik SOBOL (Warszawa) – Planet Caravan
  23. Arkadiusz STOSUR (Kraków) – transpozycja
  24. Marcin SZTELAK (Czeladź) – Infernalia
  25. Anna TLAŁKA (Korfantów) – colostrum
  26. Jakub WASILEWSKI (Koło) – dziecko zewnętrzne
  27. Luiza WILCZYŃSKA (Łódź) – na podwórku była studnia
  28. Donata WITKOWSKA-KOWAL (Starachowice) – Randka w ciemno

Laureatom i wszystkim wyróżnionym poetom serdecznie gratulujemy.



Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.