Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Spotkanie z autorem książki „Ciekawość następnego dnia” Maćkiem Hawrylakiem

Dodane przez: Agata Iwańska
Spotkanie z autorem książki „Ciekawość następnego dnia”  Maćkiem Hawrylakiem

Filia Nr 3 w Słupcu jest miejscem spotkań z ludźmi różnych profesji, chcącymi i umiejącymi dzielić się wiedzą z innymi ludźmi.

27 marca 2017 r. w bibliotece w Słupcu  gościliśmy  autora książki „Ciekawość dnia następnego” pana  Maćka  Hawrylaka i młodzież z Gimnazjum Nr 2.

Autor bardzo ciekawie opowiadał o swoim dzieciństwie,  które spędził w  Polanicy Zdroju w domu otoczonym lasami i wzgórzami, o codziennym życiu małego chłopca,  o  obcowaniu z  przyrodą oraz przygodach, których doświadczył.   Pan Maciek opowiedział również o okresie studiów i  wyjeździe  w 1981 r. z Polski, pobycie i życiu w Niemczech, podjętej pracy, żeby egzystować, studiować i uczyć się języka niemieckiego. 

Bardzo ważne  dla pana Maćka było uprawianie sportu -   chodzenie po górach, pływanie, jazda  na rowerze, bieganie i udział w biegach maratońskich. To wszystko udało się pogodzić z pracą zarobkową.

Dla autora nie ważne były  dobra materialne, ale obcowanie z naturą i zwiedzanie miejsc, w których przebywał, zdobywanie szczytów górskich i planowanie wypraw  po świecie, samotne tułaczki po  bezkresnych przestrzeniach, które pokonywał rowerem, śpiąc pod  gołym niebem i gotując na ognisku.

Przez lata pan Hawrylak zwiedził  rowerem, wędrując z plecakiem i wszystko dokumentując ( robiąc zdjęcia)  56 państw, pokonał 230 tysięcy kilometrów. Zdobył tytuł wicemistrza świata w Douppel- Iron Man Triathlon w Alabamie. O tych dokonaniach opowiadał z ogromną pasją i  emocjami, które jakby na nowo rozbudzały się w każdym wspomnieniu wypraw. Dla młodzieży obcowanie z podróżnikiem było namiastką  podróży, którą wielu  chciałoby kiedyś odbyć.

Dziękujemy panu Maćkowi Hawrylukowi za wizytę w naszej bibliotece i podzieleniu się z  młodzieżą swoimi przygodami i wrażeniami z podróży po pięknych  zakątkach Europy i świata.

Spotkanie odbyło się w ramach  projektu „Podróże z książką po ziemi kłodzkiej”  przygotowanego  przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kłodzku, a dofinansowanego  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  z programu „Partnerstwo dla książki”


 Źródło: Bożena Loc


2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.