Trwa ładowanie danych...

Aktualności

W krainie bajek Tomasza Trojanowskiego

Dodane przez: Anna Buczek
W krainie bajek Tomasza Trojanowskiego

Oddział dla Dzieci MBP zagościł w swych progach autora książek dla dzieci Tomasza Trojanowskiego. Na spotkanie przyszli uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej Nr 2 i 3. 

Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania pisarz. Stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Jest też dziennikarzem telewizyjnym i nauczycielem. Od kilku lat w jednej ze szkół podstawowych realizuje autorski program rozwijania wyobraźni. Prowadzi też autorskie zajęcia w jednym z warszawskich przedszkoli – Książki z mojej półki. Za swój debiut – Kocie historie, otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Powieść Wielki powrót nominowana była do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w dwóch kategoriach – za tekst i ilustracje, oraz uhonorowana nagrodą BESTSELLEREK, a Stoiciel otrzymał wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2014 i został wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Nasz gość opowiadał o książkach swojego dzieciństwa. Zaprezentował też te których jest autorem. Młodym czytelnikom pokazał też jak tworzy swoje książki i jak wyglądają nim trafią do drukarni. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które pan Tomasz cierpliwie odpowiadał.   

Za organizację spotkania dziękujemy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku oraz Oddziałowi Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Kłodzku. 2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.