Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Konkurs poetycki rozstrzygnięty

Dodane przez: Rafał Wojciechowski
Konkurs poetycki rozstrzygnięty

Na III Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego napłynęło z całej Polski  700  wierszy.
Jury w składzie:
Karol Maliszewski (poeta, prozaik i krytyk literacki)
Bogusław Michnik (poeta, fotografik)
Tomasz Leśniowski (poeta)
31 maja ogłosiło werdykt:
NAGRODZENI:
II nagroda: Piotr Zemanek
z Bielska-Białej
III nagroda: Zofia Mikuła z Warszawy
III nagroda: Paulina Pidzik z Krakowa

Ponadto jury wyróżniło 31 autorów, umieszczając ich wiersze w antologii pokonkursowej p.t. "Rzeźbienie z ognia".

  1. Biliński Paweł - Wólka Kozodowska (Na dobranoc)
  2. Chwierut Bogusława - Lubiąż (Olśnienie)
  3. Cybulska Magdalena - Łódź (***)
  4. Dudziński Marek - Radom (Nas trzech)
  5. Filipek Maciej - Puławy (Statystyka)
  6. Gileta Roman - Wałbrzych (Jeszcze)
  7. Gołąb Sylwester - Norwegia (Rzeczy naturalne)
  8. Graczyk Karol - Toruń (Nadlatują ptaki)
  9. Jaszczyk Zbigniew - Kije (Reprodukcja)
  10. Jurzysta Marcin - Toruń (Włosy pachną zbożem)
  11. Kaczorowska Bożena - Warszawa (Zatrzymać karuzelę)
  12. Kopeć-Zaborniak Urszula - Kowalówka (Zbędne konfrontacje)
  13. Kowalska Małgorzata - Kobyla Kępa (Ptaszynka)
  14. Kuśka Ewelina - Jastrzębie Zdrój (Pokój i dobro)
  15. Mikuła Zofia - Warszawa (Dziewczyna z ósmej B)
  16. Nawrocka Justyna - Szczawno Zdrój (Mimochodem)
  17. Nowak Dorota - Glinno (Kolejność)
  18. Pidzik Paulina - Kraków (Poznanie)
  19. Piekarz Irena - Nowa Ruda (***)
  20. Pszoniak Jakub - Bytom (Wyczerpujące pytania)
  21. Raczkiewicz Wiesława - Szczawno Zdrój (Bezdomny pies)
  22. Rejmer Krzysztof - Warszawa (Ornamenti)
  23. Robczyński Mariusz - Nowy Sącz (Prasa lokalna)
  24. Roszkowski Wojciech -Tykocin (Zmarzlina)
  25. Skałbania Małgorzata - Lublin (Do kąta)
  26. Sobota Piotr - Krosno (Matryca)
  27. Szelewicz Piotr - Susiec (Nie mam pewności)
  28. Sztelak Marcin - Wrocław (Habitat)
  29. Wierzbicki Adam - Lubsko (Ekstrema)
  30. Włodarska Ewa - Białystok (Rzeźbienie z ognia)
  31. Zemanek Piotr - Bielsko Biała (Inside)


Laureatów, poetów wyróżnionych i wszystkich miłośników poezji zapraszamy
30 czerwca (piątek) 2017 r. o godz. 17:00 na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu podczas XXVII Noworudzkich Spotkań z Poezją.




2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.