Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Wesele w noworudzkiej bibliotece

Dodane przez: Agata Iwańska
Wesele w noworudzkiej bibliotece

Już od sześciu lat początek września to czas gdy na skwerach w parkach, bibliotekach i wielu miejscach odbywa się impreza zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Mowa oczywiście o narodowym czytaniu w którym po raz kolejny sięgamy po najważniejsze i najdonioślejsze pozycje polskiej literatury. Impreza kontynuowana jest przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Także Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie rok rocznie włącza się do Narodowego Czytania i tradycją się już stało że impreza odbywa się w słupieckiej filii nr 3 MBP. W tym roku czytaliśmy dramat Stanisława Wyspiańskiego razem ze słuchaczami Noworudzkiego Uniwersytetu Trzeciego wieku, uczniami i nauczycielami szkoły podstawowej nr 7 oraz przyjaciółmi biblioteki. Ten trudny i wymagający dramat, określany jako polaków portret własny, pomimo upływających lat nie traci na znaczeniu, a poprzez treści tam wyrażone możemy odczytywać i interpretować narodowe problemy także w drugiej dekadzie XXI wieku.2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.