Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Jesień z KAMENĄ w NOWEJ RUDZIE - Słupcu

Dodane przez: Agata Iwańska
Jesień z KAMENĄ w NOWEJ RUDZIE - Słupcu

Już niemal trzy lata, dzięki wsparciu ze strony pani Bożeny Loc z Fili nr 3 Miejskiej Biblioteki w Nowej Rudzie, działa w Słupcu Integracyjne Koło Pisarzy i Poetów KAMENA Ta nieformalna grupa twórcza skupia się nie tylko na amatorskim ruchu literackim, ale również, zgodnie ze statutem Fundacji KAMENA Łódź interesują ją wszelkie formy organizacji czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych – sprawnych i niepełnosprawnych, jako optymalnej płaszczyzny integracji społecznej.

Nic, więc dziwnego, że liderem grupy słupieckiej jest Barbara Mietliska – animatorka kultury znana nie tylko w Nowej Rudzie a koło współpracuje ze studentkami Uniwersytetu III Wieku, które wychodzą z założenia, że III wiek to czas spełnienia i twórczej aktywności.

Stałym elementy pracy koła jest organizacja JESIENI z KAMENĄ. Już po raz kolejny, przez dwa dni członkowie Koła i przedstawiciele Fundacji zaistnieli w życiu kulturalnym tej dzielnicy miasta.

W dniu 28 września odbyło się uroczyste spotkanie Koła, podczas którego zaprezentowano kolejny numer „Magazynu rzeczy różnych KAMENA” a w nim recenzje jubileuszu UTW w Nowej Rudzie i nowe tomiki Barbary Mietlińskiej. Zaprezentowano tez tomik OKRUCHY i WIÓRY Stanisława Andrzeja Średzińskiego.

W dniu kolejnym zorganizowano warsztaty poznawcze dla najmłodszych. W pierwszych pt. Igraszki z KAMENĄ przedszkolaki bawiły się wierszami Juliana Tuwima. Bawiły się, bo warsztaty polegały na poprawianiu błędów w znanych utworach, rysowaniu zwierzątek - bohaterów tuwimowskich wierszy, układaniu, puzzli czy zgadywaniu, która z ilustracji pasuje do pana słowika, Maluskiewicza, Hilarego albo pędzącej lokomotywy.  W każdej konkurencji Malcy zdobywali punkty-cukierki, zabierane potem do przedszkola, jako nagroda za udział w warsztatach.

Starsi, bo już uczniowie I klasy zajęli się ZNAKAMI TEATRU. Wspólnie z prowadzącym poznawali, czym dla teatru jest słowo(mowa), dźwięk, światło, ruch i mimika. A wszystko to konfrontując z zadaniami aktorskimi ocenianymi surowo przez kadrę pedagogiczną i nagradzanymi słodyczami.

I tak dwa dni upłynęły na intensywnej, ale radosnej pracy a organizatorzy i uczestnicy obiecali sobie spotkanie na kolejnej WIOŚNIE z KAMENĄ oczywiście w słupieckich bibliotekach.


 Źródło: Stanisław Andrzej Średźiński


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.