Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Granica – Droga – Chleb

Dodane przez: Krystyna Fecko
Granica – Droga – Chleb
Olga Tokarczuk, Zbigniew Kruszyński i Karol Maliszewski gościli 2 maja na spotkaniu literackim w noworudzkiej bibliotece.  Opiekunowie ubiegłorocznych warsztatów prozatorskich, przedstawili sześciu autorów najciekawszych tekstów.
Temat konkursu wymyśliła Olga Tokarczuk, a nawiązywać miał  do istniejącej niegdyś na śląsko-czeskim pograniczu tzw. „drogi chlebowej”. Uczestnicy warsztatów musieli w swobodny sposób nawiązać właśnie to tego  hasła.
Prace te  ukazały się w powarsztatowej książeczce razem z utworami jurorów.  Laureaci przyjechali na spotkanie z różnych zakątków Polski.  A oto oni:
Olena Cikuj, Nina Igielska, Marcin Królikowski, Maria Leończuk, Jarosław Machowski i Magdalena Niziołek-Kierecka


2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.