Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Konkurs im. Zygmunta Krukowskiego rozstrzygnięty

Dodane przez: Krystyna Fecko
Konkurs im. Zygmunta Krukowskiego rozstrzygnięty
Na IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego napłynęło z całej Polski 167 zestawów wierszy.
Jury w składzie:
Karol Maliszewski, Bogusław Michnik, Tomasz Leśniowski na posiedzeniu w dniu 28 maja rozpatrzyło nadesłane na konkurs utwory i po ich analizie postanowiło przyznać następujące nagrody:

I NAGRODA: Piotr Piątek (Kołobrzeg)
II NAGRODA: Dominika Dymińska (Warszawa)
III NAGRODA: Anna Piliszewska (Wieliczka) i Magdalena Cybulska (Łódź)

Oprócz laureatów jury wyróżniło jeszcze 48 autorów, umieszczając jeden ich wiersz w antologii pokonkursowej pt. "Najpiękniej najprościej". A oto oni:


1. Bernacki Karol - Proszowice (jak się układa)
2. Berrached Tomasz – Mielec (Krew z krwi)
3. Borowiec Małgorzata – Radom (Pusty dom)
4. Cikuj Olena – Przemyśl (Esperanto)
5. Cybulska Magdalena – Łódź (Pamiętam te schody w pałacu)
6. Czyżewski Remigiusz –  Wrocław (Doskonałość trójkątów)
7. Dalasiński Tomasz – Brzozówka (Wielki głód)
8. Darłak Grzegorz – Kraków (My)
9. Diaków Renata – Nowograd Bobrzański (Do kolejnej bitwy)
10.   Dymińska Dominika – Warszawa (poruszenie nocnych zwierząt)
11.   Dziedzic Agnieszka – Kraków (wiosną w bramach ...)
12.  Galoch Ela – Turek (Trzy secesyjne kobiety)
13.  Gileta Roman – Wałbrzych (Dość fałszowania kart historii)
14.  Graczyk Karol – Toruń (Wieczne sny)
15.  Jagodzińska Maria Anida – Warszawa (codzienność)
16.   Jaszczyk Zbigniew – Kliszów ((kon)sekwencje wliczone w ryzyko wolnej woli)
17.  Jurzysta Marcin – Toruń (Mięso i mydło)
18.   Kacperowska Dagmara – Kłodzko (nieboskie stworzenia zamieszkują ubojnie)
19.   Kibiłda Artur – Kraków (rozkład jazdy)
20.  Knyziak Tadeusz – Warszawa (Ziarno)
21.  Kołodziejczyk Beata – Warszawa (W związku z budową metra)
22.  Kowalewska Katarzyna – Amsterdam (w stanach zapalnych)
23.  Krukowski Zygmunt (O tym chłopcu)
24.  Kuśka Ewelina – Jastrzębie Zdrój (Izabela rozrywa gorsety)
25.  Lalliche Luiza – Warszawa (Silent disco)
26.  Mazurkiewicz Izabela – Bydgoszcz (Człowiek)
27.  Najbor Joanna – Zakopane (5:17)
28.   Najda Aleksander – Struga (Piwonie)
29.  Nowak Dorota – Nowy Tomyśl (jabłoń)
30.  Paprota Aleksandra – Wrocław (Chcę, żeby te stworzenia wyszły...)
31.  Perczak Paulina – Kielce (jeden lot za daleko)
32.  Piątek Piotr – Kołobrzeg (najpiękniej)
33.  Piliszewska Anna – Wieliczka (Pieter Bruegel Starszy. Myśliwi na śniegu)
34.  Pluta Magdalena – Sieraków (przecież jest okay)
35.  Podjaska Katarzyna – Świdnica (Jedynaczka)
36.  Pszoniak Jakub – Bytom (AJNFART)
37.  Raczkiewicz Wiesława – Szczawno Zdrój (Miasto bezbronne)
38.  Ropczyński Mariusz – Nowy Sącz (Promień)
39.  Sieńkowska - Cioch Urszula – Augustów (Jeszcze kupić cytryny i spać, spać, spać)
40.  Smogór Tomasz – Kłodzko (palec)
41.  Sobota Piotr – Krosno (Instynkty)
42.  Szatybełko Ewa – Warszawa (1992)
43.  Szczepańska Barbara – Kraków (Zegarmistrz)
44.  Sztelak Marcin – Czeladź (Dinozaury jednak nie wymarły)
45.  Waligórski Miłosz – Bydgoszcz (jabłko)
46.  Wesołowski Radosław – Ostróda (Tylko wyszedł)
47.  Wierzbicki Adam Bolesław – Lubsko (Ogonek po miłość)
48.  Winerowicz Jakub – Skarżysko-Kamienna (Białe miasto)
49.  Woźniak Piotr – Ostroszowice (Tego roku zdaliśmy egzamin dojrzałości)
50.  Zakrzewska Barbara – Ostrołęka (A jednak)
51.  Zaremba Paweł – Toruń (Popołudnie)
52.  Zdunek Bartłomiej – Warszawa (Resztę obejrzę sam)

Laureatów, poetów wyróżnionych i wszystkich miłośników poezji zapraszamy
29 czerwca (piątek) 2017 r. o godz. 17:00 na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu podczas XXVIII Noworudzkich Spotkań z Poezją.


 Źródło: MBP


2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.