Trwa ładowanie danych...

Aktualności

FESTIWAL Góry Literatury

Dodane przez: Krystyna Fecko
FESTIWAL Góry Literatury
13.07

Gośćmi byli: laureatki konkursu – Czytanie ziemi. Obrazki z gminy wiejskiej Nowa Ruda. Aleksandra Błaszczyk, Jowita Kania-Stachura, Karolina Kot, Katarzyna Kowalewska, Luiza Lalliche, Miłka Malzahn i Zofia Staniszewska. Uczestniczki spotkały się z Olgą Tokarczuk, Karolem Maliszewskim i Zbigniewem Kruszyńskim w ramach warsztatów literackich.


17.07

Wspomnieniami z powojennej Nowej Rudy podzielił się Winfried Smaczny. Towarzyszyli mu Marek Cybulski i Rainer Sachs. Karolina Korwin-Piotrowska i Wojciech Birek prowadzili ciekawe spotkanie ze scenarzystką Magdaleną Lankosz, która razem z ilustratorką Joanną Karpowicz wymyśliły komiks pt. Anastazja – o kulisach i sekretach Hollywood. Na zakończenie tego dnia wystąpił o. Tomasz Dostatni, a rozmowę z nim prowadził Michał Nogaś.


19.07

Gościliśmy ukraińską pisarkę Oksanę Zabużko ( Badania terenowe nad ukraińskim seksem, Muzeum porzuconych sekretów), Mikołaja  Grynberga (Księga Wyjścia, Oskarżam Auschwitz), a późnym wieczorem wystąpił Robert Więckiewicz czytając Jądro ciemności.


2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.