Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Uwaga na koty!

Dodane przez: Rafał Wojciechowski
Uwaga na koty!
Spotkanie z pisarzem nie musi być zwyczajne, a to, w którym 13 grudnia 2017 r. w MBP uczestniczyli uczniowie klas piatych wraz z polonistkami, p. A. Wiącek, p. I. Szuber, p. A. Warszczuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowej Rudzie,  okazało się udziałem w niesamowitych kocich rozmowach! Prowadziły je autorki książek o regionie, panie Łada Ponikowska i Marta Zilbert.

 Zaczęło się od przedstawienia się obu pisarek, były różne ciekawe pytania i jeszcze ciekawsze odpowiedzi naszych gości. Szybko zeszły nam dwie godziny. Autorki opowiadały o sobie, o książkach. Wiemy już, kim jest Glacella? To przede wszystkim niezwykle inteligentna, mądra i doświadczona mieszkanka Kotliny Kłodzkiej. Kotka, która dobrze zna przeszłość regionu, potrafi interesująco i obrazowo opowiadać o wydarzeniach z jego dziejów, ba, potrafi także wędrować w czasie i zna historię związaną z Nową Rudą, a dokładniej z twórcą hymnu Japonii, który  tu się urodził! Glacella swoją wiedzę przekazuje własnym dzieciom, czyli kotkom Fusi i Buremu. A wszystko Panie opisują w jasnym, dowcipnym i dynamicznym stylu.

Dostaliśmy na koniec spotkania ozdobną kartkę  z autografem i dedykacją. Ogólnie było miło i sympatycznie. Niektórzy pewnie wyobrażali sobie  inaczej pisarza, ale chyba się miło rozczarowali.

 Źródło: Iwona Szuber


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.