Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Promocja Pępowiny, czyli magicznego kryminału, który rozgrywa się w dobrze znanych noworudzkich klimatach

Dodane przez: Apolonia Maliszewska
Promocja  Pępowiny, czyli magicznego kryminału, który rozgrywa się w dobrze znanych noworudzkich klimatach

16 listopada o godz. 17 w Czytelni Miejskiej Biblioteki  Publicznej odbyło się spotkanie z Alicją Mielcarek, autorką "Pępowiny", czyli magicznego kryminału, który rozgrywa się w dobrze znanych noworudzkich klimatach. Spotkanie prowadził Karol Maliszewski.
W swoje urodziny Alicja Mielcarek z uśmiechem zaprezentowała się przed wymagającymi noworudzkimi czytelnikami, opowiadając o tajnikach pracy pisarki, potrzebach sensu i zrozumienia oraz swojej miłości do ludzi.

Zdolny, młody, noworudzki recenzent Kornel Maliszewski napisał:

„Trzeba przyjść przed dwunastą, aby dostać jeszcze pierogi ruskie w dwóch barach przy rynku. W znanej kawiarni jej właściciel uprawia prestidigitatorskie sztuczki, zamieniając dwadzieścia metrów kwadratowych patio w scenę znaną z włoskich filmów. W oknach i na ławkach siedzą emeryci i renciści, wyciskając z każdej sekundy obserwacyjne maksimum. Nad miastem wbitym, jak meteoryt, pomiędzy wzgórza czeka w lesie Dolina Muminków, czyli skalna wyrwa, gdzie robiło się ogniska. Dzwony i hejnały zatrzymują czas na coraz bardziej pustych, oblanych słońcem, kamiennych uliczkach, aby za chwilę poderwać gołębie do lotu. Można byłoby tak dłużej, ale każda noworudzianka i każdy noworudzianin szybko odczytają kody, którymi sypie jak z rękawa w swoim debiucie, w „Pępowinie”, Alicja Mielcarek, tworząc na ich podstawie opowieść o powrocie do miejsca narodzin, przemianie i kobiecej solidarności. „

Książkę „Pępowina” można kupić w punkcie Informacji Turystycznej(Rynek 2) i księgarni na Boh. Getta 10.  Polecam. Warto przeczytać.2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.