Trwa ładowanie danych...

Aktualności

70. urodziny Miejskiej Biblioteki Publicznej

Dodane przez: Rafał Wojciechowski
70. urodziny Miejskiej Biblioteki Publicznej
Wychowali kilka pokoleń czytelników i nie zamierzają na tym poprzestać. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie świętuje 70-lecie powstania. Z tej okazji w czwartek 26 września w Czytelni MBP w Nowej Rudzie odbyła się uroczystość z udziałem władz powiatu, miasta byłych i obecnych pracowników noworudzkiej biblioteki i wielu zaproszonych gości

Wydarzenie to było połączone z otwarciem nowo wyremontowanej czytelni. Gospodarzem uroczystości był dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Sławomir Drogoś, wśród obecnych była również pierwsza kierowniczka biblioteki pani Melania Bazała. Niestety ze względu na chorobę w wydarzeniu nie mogła uczestniczyć jej następczyni, wieloletnia dyrektorka noworudzkiej biblioteki Witolda Waloszczyk.

– Wspaniały jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie, to 70 lat pracy dla mieszkańców, pracy wielu ludzi którym z okazji tego jubileuszu składam serdeczne podziękowania – mówił burmistrz Tomasz Kiliński. – Dzisiejsza biblioteka, która działa w każdej dzielnicy naszego miasta służy mieszkańcom może już trochę inaczej, bardziej nowocześnie niż kiedyś, ale cały czas jest bardzo potrzebna. Pracownicy biblioteki cały czas pracują nad jej rozwojem, starają się by mieszkańcy mieli do niej jak najlepszy dostęp. Byłym i obecnym pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Rudzie składam serdeczne życzenia, życzę dalszego rozwoju i jak największej ilości czytelników – dodał burmistrz.

Dziś biblioteka udostępnia nie tylko książki. Do dyspozycji czytelników jest m.in. prasa codzienna, tygodniki, materiały audio – wizualne. Biblioteka umożliwia tzw. wypożyczenia między. Biblioteka to również centrum życia kulturalnego miasta. Mieszkańcy Nowej Rudy doskonale znają wystawy, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne czy spotkania z ciekawymi i znanymi ludźmi. W trosce o dostęp do biblioteki osobom niepełnosprawnym w siedzibie przy ul. Bohaterów Getta już niedługo zamontowany zostanie schodołaz.

– Jestem zaszczycony, że przypadł nam tak wspaniały jubileusz. To 70 lat historii tworzonej przez cudownych ludzi – naszych pracowników i czytelników. Miejska Biblioteka Publiczna trwale wpisała się w przestrzeń Nowej Rudy i każdego dnia bardzo ciężko pracujemy nad tym, aby ta rola nie słabła, budując instytucję nowoczesną i otwartą dla wszystkich – mówił dyrektor Sławomir Drogoś. – Przy okazji tej ważnej uroczystości pochwalę się, ostatnio udało nam się pozyskać 136 tys. na modernizację czytelni z Ministerstwa Kultury z programu Infrastruktury Bibliotek. Cieszę się, że dzięki tym środkom i naszemu wkładowi to pomieszczenie jest zupełnie inne – odświeżone. Jest nowa elektryka, nowe okna, nowe meble i klimatyzacja, czytelnia po prostu przeszła metamorfozę – dodał.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania nie zabrakło gratulacji na ręce dyrektora Sławomira Drogosia, składanych przez władze samorządowe powiatu w osobach wicestarosty powiatu kłodzkiego Małgorzaty Jędrzejewskiej-Skrzypczyk i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kłodzkiego Roberta Dumy, burmistrza Tomasza Kilińskiego, współpracujących z biblioteką Wojciecha Kołodzieja i Agaty Pilarskiej z Miejskiego Ośrodka Kultury i dyrektorów zaprzyjaźnionych i współpracujących szkół i bibliotek z terenu powiatu kłodzkiego.

Dyrektor biblioteki odczytał też jubileuszowy list gratulacyjny, który biblioteka otrzymała z okazji jubileuszu od ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego. Uroczystość uświetniły swym występem Dziewczęcy Zespół Wokalny „Con Grazia” z Bystrzycy Kłodzkiej pod dyrekcją Renaty Fiałkowskiej-Dumy.

Fot. Agnieszka Bekalarczyk

 Źródło: https://www.noworudzianin.pl/WWW/2019/10/03/70-urodziny-miejskiej-biblioteki-publicznej/?fbclid=IwAR2D_Hi01id5IusjUiKXdqrTW7Y4YXvoaRvwZRXNyLzBLL-BdvSwpjpfUWk


2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.