Trwa ładowanie danych...

Aktualności

V Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego rozstrzygnięty

Dodane przez: Krystyna Fecko
V Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego rozstrzygnięty
Na V Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego wpłynęło z całej Polski 165 zestawów wierszy.
Jury w składzie:
Karol Maliszewski, Bogusław Michnik i Tomasz Leśniowski na posiedzeniu w dniu 03 listopada 2019 roku rozpatrzyło nadesłane na konkurs utwory i po ich analizie postanowiło przyznać następujące nagrody:

I NAGRODA: Marcin Bies (Mikołów) – w ostatniej linijce miłości coś mi się rymuje z Polska (1.500 zł)
II NAGRODA: Marzena Jaworska (Warszawa) - Odprawa (1.000 zł)
III NAGRODA: Mirosław Gabryś (Cieszyn) – Urodzony 29 lutego (500 zł)

Oprócz laureatów jury wyróżniło jeszcze 40 autorów, umieszczając jeden ich wiersz w antologii pokonkursowej pt. "Coś mi się rymuje z ...". A oto oni:

1. ANCZYK Maciej (Kraków) – Prawo spółek
2. BARYS Łukasz (Pabianice) – Studnia
3. BULA Danuta (Gliwice) – W środku lata
4. CHARMUSZKO Tadeusz (Suwałki) – Las rąk
5. CIESIELSKA Wioletta (Kocierzew Południowy) – Moje psy byłyby świetnymi telemarketerami
6. CZYŻEWSKI Remigiusz (Wrocław) – Nie odpowiadaj
7. DUDZIAK-KOCIAŁKOWSKA Monika (Śrem) – zamykam
8. DWOJNYCH Anna (Toruń) – Sienkiewicza
9. FABISIEWICZ Katarzyna (Ostrołęka) – za tracenia
10. GILETA Roman (Wałbrzych) – XXX
11. GRACZYK Karol (Toruń) – Tereny
12. KOŁODZIEJCZYK Beata (Warszawa) – To już nie kręci
13. KOPEĆ-ZABORNIAK Urszula (Kowalówka) – utracona kompozycja
14. KORLACKI Adrian (Kraków) – Wieczność
15. KORYL Janusz (Rzeszów) – Czułość
15. KUBICIUS Natalia (Cieszyn) – Solaris, wersja 2.0
16. KUCAK Marek (Piekary Śląskie) – towar niedostępny
17. LEKSZYCKI Paweł (Dąbrowa Górnicza) – I Diogenes z Synopy pisze list do współczesnych – traktat na Czasie
18. LEWICKA-KLUCZNIK Dominika (Elbląg) – Głupka
19. LORENC Tomasz (Łódź) – Rekwizyt
20. ŁAWRENTJEW Piotr (Nowa Ruda) – Bagno
21. ŁOMNICKA-DULAK Wanda (Piwniczna Zdrój) – * mówiłeś jaki ze mnie bohater...
22. MALECHA Grzegorz (Białogard) - * ogólnie to nie urodziłem się jeszcze
23. MALINOWSKA Renata (Chocianów) – Teraz to już nie ważne
24. MARKIEWICZ Czesław (Zielona Góra) – Z(a)mysły archeo-logiczne. Kręgi Dantego
25. OJRZANOWSKI Gabriel (Warszawa) – Totemblok
26. PIEKARZ Irena (Nowa Ruda) – * w święto młodych...
27. POHL Sonia (Racibórz) – Bessie Love, 1928
28. PRZEKWAS-SIEMIĄTKOWSKA Marzena (Szamotuły) – Głodna
29. ROSZKOWSKI Wojciech (Nowy Sącz) – Chłód
30. SCHODOWSKI Krzysztof (Warszawa) – list do matki
31. SĘCZYK Jakub (Wrocław) – Whole Earth Catalog
32. STASIEWICZ Paweł (Warszawa) – Rzeczywiste pisanie
33. SZTELAK Marcin (Czeladź) – Rozwarstwienie zwojów
34. WOJCIECHOWSKA  Agnieszka (Czerwona Woda) – W cieniu kasztanowca piekli się burza
35. WÓJCIK Leszek (Lubaczów) – Lekcja egoizmu
36. ZDUNEK Bartosz (Warszawa) – Gdybym zapomniał
37. ZYCHLA Katarzyna J. (Żary) – Bez recepty


Serdecznie zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu podczas
XXIX Noworudzkich Spotkań z Poezją -
laureatów, poetów wyróżnionych i miłośników poezji
 23 listopada w sobotę 2019 r. na godz. 16:00

 Źródło: Organizatorzy


2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.