Trwa ładowanie danych...

Aktualności

VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Krukowskiego - ogłoszenie wyników

Dodane przez: Rafał Wojciechowski
VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Krukowskiego - ogłoszenie wyników

Na VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zygmunta Krukowskiego napłynęło z całej Polski 201 zestawów wierszy.

Jury w składzie:
Karol Maliszewski, Bogusław Michnik i Tomasz Leśniowski, na posiedzeniu, w dniu 19 listopada 2020 roku rozpatrzyło nadesłane na konkurs utwory i po ich analizie postanowiło przyznać następujące nagrody:

I NAGRODA: ADRIAN KORLACKI (godło: Obieżyświat) z Krakowa – 1200 zł
II NAGRODA: CZESŁAW MARKIEWICZ (godło: Duplo) z Zielonej Góry – 800 zł
III NAGRODA: DAGMARA KACPEROWSKA (godło: Obywatel świata) z Kłodzka – 600 zł

ponadto przyznano dwa WYRÓŻNIENIA:
AGNIESZKA MAREK (godło: Red Baron) z Bielska-Białej – 300 zł WOJCIECH ROSZKOWSKI (godło: Placebo) z Nowego Sącza) – 300 zł

oprócz laureatów jury wyróżniło jeszcze następujących autorów, umieszczając jeden ich wiersz w antologii pokonkursowej pt. "Pewnego dnia nazwiemy wszystko od nowa". A oto oni:

  1. Małgorzata BORZESZKOWSKA (Lębork) – Lebensborn. Samotność traw
  2. Remigiusz CZYŻEWSKI (Wrocław) – Krótki wiersz antypatriotyczny
  3. Aleksandra DAŃCZYSZYN (Warszawa) – Sienna Pełnia
  4. Jerzy FRYCKOWSKI (Dębnica Kaszubska) - ***
  5. Marcin HAŁAŚ (Bytom) – Garbata
  6. Aglaja JAŃCZAK (Warszawa) – Krótkie awarie świata
  7. Bartosz JASIŃSKI (Poznań) - ***
  8. Wioletta JAWORSKA (Nieborzyn) - ***
  9. Mariusz J. JOCHEMCZYK (Chorzów) – głos w sprawie
  10. Dagmara KACPEROWSKA (Kłodzko) – przydworcowa organizacja non profit
  11. Katarzyna KADYJEWSKA (Rzeszów) – Wariatka współczuje turkuciowi
  12. Miłosz KAMIŃSKI (Jelenia Góra) – Raubritterzy
  13. Monika KARBOWNICZEK (Dąbrowa Górnicza) – Asfalt pod kołami
  14. Lidia KARBOWSKA (Kicin) – kobiece czynności
  15. Karol KNAPIŃSKI (Święta Katarzyna) – Poza korytem
  16. Beata KOŁODZIEJCZYK (Warszawa) – Na końcu i tak będzie za mało
  17. Wojciech KOPEĆ (Kraków) - ***
  18. Adrian KORLACKI (Kraków) – Pociechy
  19. Mirosław KOWALSKI (Mysłowice) – Obok
  20. Zygmunt KRUKOWSKI (Nowa Ruda) – Żeby zawsze miała pod dostatkiem wody i tlenu
  21. Ewelina KUŚKA (Jastrzębie Zdrój) – Pieśń sprzątającej w sklepie elektronicznym
  22. Tomasz LORENC (Łódź) – woda letalna
  23. Agnieszka MAREK (Bielsko-Biała) – Mea culpa
  24. Czesław MARKIEWICZ (Zielona Góra) – Ano nim to przeczytasz
  25. Julia MAZUR (Wrocław) – piramida
  26. Zuzanna MOCZEK (Warszawa) - ***
  27. Justyna NAWROCKA (Szczawno Zdrój) – niepodległość
  28. Bogdan NOWICKI (Zabrze) – Bezdomny
  29. Janusz PYZIŃSKI (Dębica) – W ramionach
  30. Wojciech ROSZKOWSKI (Nowy Sącz) – Owoc
  31. Zofia STANISZEWSKA (Mosina) – puste kalorie
  32. Jakub STRUMIEŃ (Bytom) – Śladowo
  33. Maciej TOMASZEWSKI (Warszawa) – Zabawa
  34. Natalia Wawrzyniak (Łódź) - ***
  35. Olgierd WĄSOWICZ (Segrate, Włochy) – 4. żalochron (faza: wyklejanki)
  36. Tomasz WOJTACH (Warszawa) – Hiperkomunikacja
  37. Andrzej WOŹNIAK (Warszawa) - ***
  38. Piotr ZEMANEK (Bielsko-Biała) – Maski

Laureatom i wszystkim wyróżnionym poetom serdecznie gratulujemy.



2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.