Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Spotkanie z Ireną Dąbek

Dodane przez: Rafał Wojciechowski
Spotkanie z Ireną Dąbek

We wtorek 22 listopada uczniowie klasy IV c noworudzkiego LO wraz z opiekunem Andrzejem Behanem wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji Pani Przewodniczącej Noworudzkiego Koła Sybiraków Pani Ireny Dąbek, która dotyczyła jej osobistego pobytu na "nieludzkiej ziemi" w czasie II wojny światowej.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania hymnu Sybiraków. Następnie Pani Irena szczegółowo opowiedziała swoje wojenne losy, począwszy od transportu do czasu powrotu do Ojczyzny. Jako mieszkanka dawnych Kresów została objęta wraz ze swoją rodziną wywózką ze swojej rodzinnej miejscowości. Pobyt w rejonie Omska pozostał jej szczegółowo w pamięci. Przedstawiła też wiele pamiątek z czasów pobytu, zwracając jednocześnie uwagę na bardzo trudny dla jej rodziny okres powojenny, czyli czasy PRL, kiedy o tych sprawach nie wolno było mówić. 

Prelekcja wspaniała, mnóstwo ciekawych wiadomości, no i wiele wzruszeń... Uczestnicy spotkania wyszli z niego bardzo zadowoleni. Dla nich to dodatkowa lekcja historii.Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.