Trwa ładowanie danych...

Biblioteka poleca

Mroczniej - E. L. James


„Mroczniej” to drugi tom drugiej serii powieściowej E.L. James, opowiadającej historię burzliwego romansu bogatego biznesmena Christiana Greya i niepozornej Anastasii Steele, których oprócz silnego uczucia połączył również pełen namiętności, gorący seks. Tym razem wydarzenia znane już z powieści „Ciemniejsza strona Greya” opowiedziane są z perspektywy samego Christiana, który musi wybrać pomiędzy swoją szaleńczą miłością do Any i swoimi niekonwencjonalnymi potrzebami erotycznymi.

Seria „Pięćdziesiąt twarzy Greya” autorstwa amerykańskiej pisarki E.L. James kilka lat temu zrobiła nieprawdopodobną furorę na globalnym rynku wydawniczym. Była to pierwsza taka książka, która stała się absolutnym bestsellerem, pomimo tego, że była otwarcie promowana jako erotyk. Na całym świecie miliony kobiet – i nie tylko! – zaczytywały się w tych książkach, po raz pierwszy przestając się wstydzić czytania literatury koncentrującej się na seksualnym aspekcie związku głównych bohaterów. Wciągająca, pełna emocji powieść doprawiona jest dodatkowo sporą dozą wartkiej akcji, którą nie pogardziłaby niejedna powieść sensacyjna. Nic więc dziwnego, że oryginalna trylogia obejmująca „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Ciemniejszą stronę Greya” i „Nowe oblicze Greya” sprzedała się w nakładzie przekraczającym 125 milionów egzemplarzy na całym świecie i doczekała się tłumaczeń na ponad pięćdziesiąt języków obcych.

W 2015 roku E.L. James postanowiła powrócić do swoich ulubionych bohaterów, tym razem opowiadając znaną już i uwielbianą przez miliony czytelniczek historię z innej perspektywy. Podczas gdy w oryginalnej serii podążaliśmy za Anastasią i poznawaliśmy jej punkt widzenia, w powieści zatytułowanej „Grey” na pierwszy plan wysunął się Christian, wraz ze jego przemyśleniami, targającymi nim emocjami i rozterkami. „Mroczniej” jest zatem zapisem tych samych wydarzeń, które rozegrały się w „Ciemniejszej twarzy Greya”, jednak w tej odsłonie czytelnicy mają możliwość zagłębienia się w nieznane dotąd motywacje tajemniczego, zamkniętego w sobie miliardera o niekonwencjonalnych upodobaniach erotycznych, który musi stawiać czoło nie tylko aktualnym kłopotom, ale także demonom przeszłości.

W „Mroczniej” akcja przenosi czytelnika z powrotem do Seattle, gdzie Ana i Christian właśnie rozstali się w dramatycznych okolicznościach. Dziewczyna ma złamane serce, jednak przepaść, jaka dzieli ją i jej ukochanego, wydaje się nie do przeskoczenia. Tymczasem Christian podejmuje niezwykle trudną decyzję – postanawia bowiem porzucić swoje dotychczasowe życie i żądze, by móc być z ukochaną na jej warunkach. Życie nie ułatwia mu jednak walki o Anę – nie dość, że o jej względy zabiega teraz jej szef, Jack Hyde, to dodatkowo Grey musi zmierzyć się także z przeszłością w postaci Leili – jego dawnej uległej – oraz Eleny – kobiety, która w przeszłości uwiodła go i uczyniła swoim kochankiem. Czy Christian, który pod maską człowieka sukcesu skrywa mroczną, zagubioną duszę, kiedykolwiek zdoła odzyskać miłość i zaufanie ukochanej Anastasii?


Pozycja znajduje się w dziale: Wypożyczalnia dla Dorosłych

2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.