Trwa ładowanie danych...

Biblioteka poleca

Kryptonim S-3 Największy projekt Kammlera - Kałuża, Piotr.

Książka poświęcona jest jednej z największych tajemnic Trzeciej Rzeszy związanej z gigantycznym projektem badawczo-zbrojeniowym realizowanym w rejonie miejscowości Ludwikowice Kłodzkie na Dolnym Śląsku (w ścisłym powiązaniu z przedsięwzięciami realizowanymi w Górach Sowich). Autorzy prezentują unikalne źródła, w tym dokumenty archiwalne na poparcie tej tezy, wiążące również całość prac z SS-Grüppenfuhrerem Hansem Kammlerem, który był odpowiedzialny za przedsięwzięcia zbrojeniowe mające zapewnić Hitlerowi zwycięstwo jeszcze „za pięć dwunasta”.

Jest to pierwsza publikacja skupiająca się na ludwikowickim kompleksie, w której dokładnie opisano mało znaną dolinę (traktowaną czasem jako nazistowska Strefa 51) pełną ciekawych, zapomnianych obiektów wojennych. Jest to też pierwsza publikacja w niekwestionowany sposób wiążąca ze sobą szereg różnych projektów niemieckich, jakie obejmował kryptonim S-3. Autorzy poddają również ocenie tezę o pracach nad latającymi dyskami nazistów – większa część tej legendy nie wytrzymuje krytyki, jednak pomimo tego pozostają ciekawe, intrygujące wątki, które wciąż oczekują na pełne wyjaśnienie. Innymi słowy, książka ma wszelkie cechy pasjonującej lektury. Jest to opis jednego z ostatnich tak tajemniczych, a zarazem tak słabo poznanych miejsc w Polsce!


Pozycja znajduje się w dziale: Czytelnia
źródło: http://www.nexus.media.pl

2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.