Trwa ładowanie danych...

Biblioteka poleca

Sześć pięter luksusu. Przerwana historia kamienicy braci Jabłkowskich - Cezary Łazarewicz

Książka "Sześć pięter luksusu. Przerwana historia kamienicy braci Jabłkowskich" przenosi czytelników do świata, w którym klient czuł się jak w bajce.

Dom Towarowy Braci Jabłkowskich zaprasza! Tylko u nas sześć pięter podarków! Szukają Państwo kreacji rodem z Paryża? Oryginalnych lalek Shirley Temple? Wynalazków i nowości gospodarczych? Dziś polecamy przyrząd do gotowania 12 jaj z zegarem piaskowym! Zakupy umili naszym Klientom muzyka grana na żywo i pokazy mody. Dla najmłodszych przewidziano teatrzyk. Nasz własny oddział pocztowy umożliwia szybką dostawę towarów. Gwarantujemy zadowolenie lub zwracamy pieniądze!

Od skromnej witryny w podziemiu do największego domu handlowego przedwojennej Polski... "Sześć pięter luksusu. Przerwana historia kamienicy braci Jabłkowskich" to opowieść o wspólnie budowanej potędze, niczym z "Lalki" Bolesława Prusa. To fascynująca podróż przez minione stulecie - od narodzin kapitalizmu przez przegraną bitwę z jedynie słusznym systemem po nieustającą walkę o odzyskanie bezprawnie odebranego majątku przodków. Kamienica przy Brackiej w Warszawie - w ostatnich latach siedziba sklepu Traffic Club - była świadkiem najważniejszych wydarzeń ubiegłego wieku: odzyskania niepodległości, przewrotu majowego, Powstania Warszawskiego i stanu wojennego. Jej losy to nie tylko losy Warszawy, ale też historia Polski.


Pozycja znajduje się w dziale: Filia Nr 3
źródło: www.merlin.pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
2016 © Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) pragniemy poinformować Cię, w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z portalu biblioteka.nowaruda.pl. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Klikając „Kontynuuj”, zamykając ten komunikat lub przechodząc do portalu wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, w tym w plikach cookies, przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowej Rudzie, ul. Boh. Getta 10, 57-400 Nowa Ruda.