Archiwum za rok 2021

Dzień Turystyki

Jeden z uczestników warsztatów rozwiązuje zagadkę w trakcie gry ulicznej
dodano: środa, 29 września 2021 autor: Rafał Wojciechowski

W ramach Dnia Turystyki, który przypada 27 września, MBP Oddział dla Dzieci w Nowej Rudzie zorganizował przy współpracy Informacji Turystycznej spacer oraz warsztaty kreatywne.

Udaliśmy się całą grupą do Informacji Turystycznej, gdzie każde Dziecko otrzymało quest miejski.Spacer po Nowej Rudzie był super zabawą. Uczniowie rozwiązywali zagadki, odwiedzali ciekawe miejsca naszego miasta.

Po trudach chodzenia, kiedy wszyscy odgadli hasło, ponownie spotkaliśmy się z p. Elą w Informacji Turystycznej. Każdy za dobrze rozwiązane zadania otrzymał mały upominek.Następnie trochę zmęczeni udaliśmy się do MOK , gdzie czekał na Nas catering – niespodzianka.

Posileni jedzonkiem wróciliśmy do Biblioteki aby rysować zapamiętane miejsca , warsztaty kreatywne wyszły bardzo kolorowe.Każde Dziecko otrzymało mały upominek w formie kubeczka oraz słodki poczęstunek.Zadowoleni, uśmiechnięci Uczniowie rozeszli się do Domów.Prace Dzieci można oglądać na wystawie w Oddziale dla Dzieci MBP.

Spacer oraz warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Rozwijamy wspólne zainteresowania”.

Uczestnicy warsztatów wraz bibliotekarką Małgorzatą Ciechanowską przy ulicy Nadrzecznej
Uczestnicy warsztatów rysujący w Oddziale dla Dzieci
Jeden z uczestników warsztatów rozwiązuje zagadkę w trakcie gry ulicznej
Uczestnicy warsztatów w Informacji Turystycznej