Sztuka drukarska na pograniczu

Logotypy projektu Sztuka Drukarska na pograniczu

 Projekt "Sztuka Drukarska na pograniczu" współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Jest to projekt z Programu Współpracy Transgranicznej 
Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

Nazwa projektu:
Sztuka drukarska na pograniczu

Główne cele projektu:

  • Głównym celem projektu jest kontynuacja efektywnej współpracy Miejskich Bibliotek Publicznych w Nowej Rudzie i Broumovie nawiązanej podczas realizacji mikroprojektu Rozwijamy Wspólne Zainteresowania na rzecz rozwoju zainteresowań społeczności lokalnej pogranicza.
  • Celem realizacji projektu jest stworzenie w noworudzkiej bibliotece przestrzeni wystawienniczej do podjęcia p-cz współpracy ukierunkowanej na organizację czasu wolnego społeczności lokalnej w atrakcyjnej formie.
  • W lokalach noworudzkiej biblioteki po remoncie powstanie ciekawie zaaranżowania przestrzeń wystawiennicza, zagospodarowana maszynami i urządzeniami poligraficznymi, ilustrująca bogatą historię sztuki drukarskiej na terenie pogranicza. Projekt pokaże społeczności lokalnej że biblioteka to nie tylko miejsce kojarzące się z czytaniem lektur, ale miejsce w którym można budzić zainteresowania do dawnych form kultury, pracy oraz do historii dawno minionej.

Nazwa Partnera Wiodącego i Partnerów Projektu:

Partner Wiodący:
Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie

Partnerzy projektu:
Miasto Broumov

Wartość projektu, w tym dofinansowanie z UE:

Całkowita wartość projektu:
25 857,00 Euro

Wartość dofinansowania z EFRR:
20 000,00 Euro

 

Poniżej mogą Państwo pobrać folder w formacie PDF, przedstawiający informacje o projekcie: