Archiwum za rok 2023

Kłopoty ze wzrokiem nie stoją na przeszkodzie czytania książek. Noworudzka biblioteka zaprasza do czytania

Stanowisko dla osób z niepełnosprawnościami wzroku w Czytelni MBP
dodano: niedziela, 12 lutego 2023 autor: Rafał Wojciechowski źródło: https://www.radiowroclaw.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie zmienia się, by być bardziej przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Nowoczesne, kompleksowe rozwiązania, mają pomóc osobom z dysfunkcjami poruszać się po budynku i zwiększyć dostęp do literatury. Poza wcześniej zakupionymi książkami mówionymi, utworzono specjalne stanowisko z powiększalnikiem i kompaktową lupą.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie wprowadza kolejne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami. W ostatnim czasie zakupiono urządzenia, pozwalające na korzystanie ze zbiorów biblioteki osobom z dysfunkcją wzrokową i niedosłyszącym. Urządzenia, które już zainstalowano, to stanowiskowe pętle indukcyjne, powiększalnik, lupa z funkcją mowy, czytaki oraz komputer ze specjalnym oprogramowaniem i klawiaturą.

Biblioteka na nowe rozwiązania, pozyskała ponad 200 tys. złotych. W ramach projektu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zostanie dostosowana strona internetowa, finansowane są również wydarzenia realizowane przez placówkę.

Stanowisko dla osób z niepełnosprawnościami wzroku w Czytelni MBP