Archiwum za rok 2019

Konkurs plastyczny Mój Mistrz Literatury

2e299d5aa859be26e2d6d0fea934dddd525b57f3.jpg
dodano: wtorek, 26 marca 2019 autor: Rafał Wojciechowski

Z okazji XVI dolnośląskich spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami "Mistrzowie literatury dzieciom. Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach", ogłaszamy konkurs plastyczny "Mój Mistrz literatury".

Regulamin konkursu:

1. Głównymi organizatorami konkursu są: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press.
  2. Tematyka konkursu plastycznego: przedstawienie książki lub książek pisarza, którym młody czytelnik jest zafascynowany i chciałby jego twórczość rozreklamować wśród swoich rówieśników.
  3. Uczestnicy konkursu: młodzi czytelnicy bibliotek oraz uczniowie szkół, biorących udział w projekcie "Z książką na walizkach 2019".
  4. Kategorie wiekowe:
    • dzieci ze szkół podstawowych: kl. IV-VI,
    • młodzież ze szkół podstawowych: kl. VII-VIII oraz gimnazjaliści.
  5. Format pracy: nie większy niż A3.
  6. Technika pracy: dowolne techniki plastyczne i graficzne.

Przebieg konkursu:

1. Wykonane prace należy dostarcryć do lokalnej biblioteki do 24 maja 2019 r.
  2. Praca powinna być opisana w następujący sposób: imię i nazwisko pisarza, któremu praca jest dedykowana, tytuł jego książki (książek), imię i nazwisko autora pracy plastycznej, wiek, adres mailowy lub telefon do opiekuna, nazwa szkoły oraz nazwa biblioteki, w której praca została zgłoszona do konkursu.
  3. Przyjmowane będą prace wyłącznie wykonane indywidualnie.
  4. Werdykt jury jest nieodwołalny i nie podlega negocjacjom.
  5. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zaprezentowania prac na wystawie pokonkursowej oraz na profilach portali społecznościowych i stronach internetowych instytucji, uczestniczących w projekcie "Z książką na walizkach 2019".
  6. Prace konkursowe przechodzą na własność Organizatorów.
  7. Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować do lokalnych koordynatorów - BIBLIOTEKARZY i NAUCZYCIELI, pracowników placówek uczestniczących w projekcie "Z ksiąŴką na walizkach 2019".
  8. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu. Wszelkie dane osobowe pozyskane w ramach konkursu, przetwarzane będą przez Organizatorów tylko w celu jego realizacji.

Rozstrzygnięcie konkursu podzielone jest na dwa etapy:

Etap I:

• Biblioteka przygotowuje wystawę wszystkich prac zgłoszonych na konkurs.
  • Podczas spotkania autorskiego zaproszony pisarz lub ilustrator wybierze dwie najciekawsze wg niego prace zgłoszone na konkurs - po jednej z każdej kategorii wiekowej.
  • Wybrane prace zostaną zabrane przez pisarza lub ilustratora do dalszej oceny.

Etap II:

• Z wybranych przez pisarzy i ilustratorów prac, profesjonalne, trzyosobowe jury wyłoni zwycięzców nagród głównych.
  • Nagrodami są: czytniki e-book.
  • Ogłoszenie wyników konkursu "Mój Mistrz literatury" nastąpi podczas Wielkiego Finału projektu "Mistrzowie literatury dzieciom. Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach", w Świdnicy 8 czerwca 2019 r.

Kryteria oceny prac:

Nawiązanie do tematyki konkursu. Oryginalność, pomysłowość, estetyka pracy. Samodzielność pracy.

Koordynatorzy wojewódzcy konkursu "Mój Mistrz literatury":

Jerzy Kumiega (jkumiega@wbp.wroc.pl) i Katarzyna Kujawa (kkujawa@wbp.wroc.pl)
    Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Rynek 58, tel: (71) 33 52 216

2e299d5aa859be26e2d6d0fea934dddd525b57f3.jpg