Aktualności - strona 4

Konkurs poetycki rozstrzygnięty!

Plakat przedstawiający Zygmunta Krukowskiego
dodano: wtorek, 4 kwietnia 2023 autor: Rafał Wojciechowski

Jury IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zygmunta Krukowskiego w dniu 3 kwietnia 2023 ogłosiło werdykt! W tym roku w poetyckiej rywalizacji wzięła udział rekordowa liczba uczestników - 246.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki KONKURSU.

I NAGRODA: MARZENA JAWORSKA - Warszawa (godło Monolit) – 1.500 zł

II NAGRODA: EWELINA CIS - Warszawa (godło EEHC) – 1.000 zł

III NAGRODA: RÓŻA ZALEWSKA - Alphen, Holandia (godło Grafit) – 500 zł

W antologii pokonkursowej pt.: „Z najważniejszych rzeczy”, która ukaże się już niedługo oprócz laureatów jury wyróżniło 36 autorów, których jeden z ich wierszy zostanie opublikowany we wspomnianym tomiku.

  1. MARIAN LECH BEDNAREK (Czernica) – Pisz
  2. ARTUR BORATCZUK (Chwarszczany) - Na ganku w gorący czerwcowy dzień
  3. FILIP BRAWATA (Opole) – Silesia II
  4. MIŁOSZ BRONISZEWSKI (Żerniki Małe) – Intencje
  5. MARTA BUKS (Jabłoń Kościelna) – Matczyzna
  6. EWELINA CIS (Warszawa) – lekcja pływania
  7. REMIGIUSZ CZYŻEWSKI (Wrocław) – Miejsce nieobecności
  8. AGNIESZKA DĄBROWSKA (Sosnowiec) – Samotni
  9. BARTOSZ DŁUBAŁA (Rogalinek) – wynosili w workach ziemniaki
  10. KATARZYNA DOMINIK (Dobczyce) – Cicho, teraz ja mówię
  11. MACIEJ FALIŃSKI (Zakopane) – lepię sobie ciało
  12. MIROSŁAW GABRYŚ (Cieszyn) – Mężczyzna
  13. MILENA GOJNY-ZBIEROWSKA (Chorzów) – Wszystko jasne
  14. MARZENA JAWORSKA (Warszawa) – Kosmos zatacza coraz szersze kręgi
  15. BOŻENA KACZOROWSKA (Warszawa) – Narysuj mi klatkę
  16. SYLWIA KANICKA (Rudniki) – Słoneczne okulary
  17. LIDIA KARBOWSKA (Kicin) – wigilia
  18. BARTOSZ KOCZKODAJ (Siedlce) – Sen
  19. BEATA KOŁODZIEJCZYK (Warszawa) – Wojna polska
  20. EWELINA KUŚKA (Jastrzębie-Zdrój) – Gniazdo
  21. MAREK LECKO – (Wrocław) – dzieci
  22. TOMASZ LORENC (Łódź) – młody bóg, stara krew
  23. AGNIESZKA MĘDRZAK-SIKORA (Pogórze) – Jesienią
  24. GRZEGORZ MIELNIK (Gryfino) – konik polny w imadle
  25. PATRYCJA MIERZEJEWSKA (Wrocław) – Katastrofa klimatyczna ma wymiar przede wszystkim osobisty
  26. AGNIESZKA MOHYLOWSKA (Kaźmierz) – numery na które już się nie dzwoni
  27. BOGDAN NOWICKI (Świętochłowice) – Galatea
  28. ŁUKASZ PAWŁOWSKI (Warszawa) – Teren mentalny
  29. IRENA PIEKARZ (Nowa Ruda) – stare kamienice są jak ludzie
  30. JACEK PODSKARBI (Kraków) – Nauka języka
  31. MICHAŁ PRZYBOROWSKI (Czechowice-Dziedzice) – matka ziemia
  32. ANNA SZMYT-BOGUNIEWICZ (Głuchołazy) – dłonie wdów
  33. MATEUSZ WABIK (Kraków) – Mongolia też na nas napadła
  34. LUIZA WILCZYŃSKA (Łódź) – randka
  35. KRZYSZTOF WYRWICH (Pawłowice Śląskie) – Rzeczy najważniejsze
  36. KATARZYNA ZAJĄC (Ozimek) – Włóczykij-Ja
  37. RÓŻA ZALEWSKA (Alphen, Holandia) – czas krzepnięcia
  38. PIOTR ZEMANEK (Bielsko-Biała) – Konkurencja
  39. DOMINIK KONSTANTY ŻYBURTOWICZ (Koszalin) – Latające dzwony nad wieżami

Jury:
Karol Maliszewski,
Bogusław Michnik,
Tomasz Leśniowski (ps. David Magen)

Laureatom i wszystkim wyróżnionym poetom serdecznie gratulujemy.