Archiwum za rok 2022

Spotkanie z Norbertem Kościeszą w Oddziale dla Dzieci

Autor i prowadząca spotkanie trzymają w rękach kwiaty. Przed nimi siedzi grupa uczniów
dodano: środa, 11 maja 2022 autor: Rafał Wojciechowski

Dnia 10.05.2022 r. w Oddziale dla Dzieci MBP odbyło się spotkanie autorskie z Norbertem Kościeszą, autorem baśni, legend oraz literatury faktu.

Norbert Kościesza - były policjant z dziesięcioletnim stażemw białostockiej komendzie, autor książek, z zakresuliteratury faktu oraz opowiadań i baśni dla dzieci.

Pochodzi z gór - Kudowy-Zdrój, małego,uzdrowiskowego miasteczka, w którym spędziłdużą część swojego życia.W 2005 roku przeprowadził się na Podlasie, tutajdostał się do służby w policji.Obecnie mieszka pod Białymstokiem, w okolicachKraśnika. Żonaty, dwójka dzieci.Od stycznia 2019 roku zajął się pisaniem na poważnie.

W swoim niewielkim dorobku posiada obecniekilka publikacji. Zaczął od baśni i legend dla dziecii młodzieży:Legenda o czwartym Królu, Straszne legendyHrabstwa Kłodzkiego i okolic, Opowieści starejpuszczy, W leśnym stawie.Polski pisarz. 11.02.2020 roku wygrał plebiscytna Osobowość Roku 2019 w kategorii kultura,powiat białostocki.

Uczniowie wręczają kwiaty Norbertowi Kościesze i prowadzącej zajęcia
Uczniowie siedzący w Oddziale dla Dzieci słuchają Norberta Kościeszę, trzymającego w ręku książkę
Norbert Kościesza stoi przed zgromadzonymi uczniami w Oddziale dla Dzieci