Spotkanie z pisarką Agnieszką Dobkiewicz

Agnieszka Dobkiewicz siedzi w fotelu. W jednej ręce trzyma swoją książkę, a w drugiej mikrofon.
dodano: poniedziałek, 26 lutego 2024 autor: Rafał Wojciechowski źródło: https://nowaruda24.pl/kultura/nowa-ruda-mlodziez-z-ogolniaka-spotkala-sie-z-pisarka-agnieszka-dobkiewicz/vZILOjeAS6iXeHJjVozI

W piątek, 16 lutego w sali kominkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej młodzież z klasy 2d noworudzkiego ogólniaka spotkała się z Agnieszką Dobkiewicz, dziennikarką współpracującą z "Gazetą Wyborczą", autorką książek "Mała Norymberga" i "Dziewczyny z Gross-Rosen".

Spotkanie połączone było ze zwiedzaniem wystawy "Listy do Sali" poświęconej Sali Garncarz, która jako nastolatka trafiła do obozów pracy Schmelta, a następnie do jednej z filii kobiecych podlegających pod dolnośląski obóz koncentracyjny KL Gross-Rosen.

Wystawa "Listy do Sali" trafiła na Dolnym Śląsk z Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, ale stworzono ją w New York Public Library.

Ta wyjątkowa wystawa poświęcona grossroseńskiej więźniarce jest do oglądania w MBP Nowej Rudzie do końca lutego.

Grupa młodzieży z LO w Nowej Rudzie pozuje do wspólnego zdjęcia w Czytelni MBP.
Młodzież z LO w Nowej Rudzie siedzi w Czytelni, słuchając Agnieszki Dobkiewicz.