Aktualności - strona 2

Uroczyste otwarcie Pracowni Poligrafii i Drukarstwa

Burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński przemawia do zgromadzonych gości.
dodano: środa, 12 lipca 2023 autor: Rafał Wojciechowski

Dnia 30.06.2023 r. w bibliotece odbyło się uroczyste otwarcie Pracowni Poligrafii i Drukarstwa.

W ramach projektu "Sztuka drukarska na pograniczu", który został zainicjowany przez społeczny komitet utworzenia muzeum sztuki drukarskiej i poligrafii w Nowej Rudzie, w odnowionych pomieszczeniach biblioteki została utworzona wystawa poświęcona historii noworudzkiego drukarstwa.

Komitet zrzesza nauczycieli, uczniów oraz sympatków przez wiele lat funkcjonującej w Nowej Rudzie szkoły poligraficznej. To miejsce to hołd dla wszystkich tworzących historię drukarstwa w Nowej Rudzie

Projekt "Sztuka drukarska na pograniczu" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Dyrektor Noworudzkiej Szkoły technicznej przemawia do zgromadzonych gości.
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej przemawia do zgromadzonych gości.
Zgromadzeni goście siedzą na krzesłach w Sali Poligraficznej.
Burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński przemawia do zgromadzonych gości.
Przewodniczący Społecznego Komitet Utworzenia Muzeum Sztuki Drukarskiej i Poligrafii w Nowej Rudzie Julian Golak prowadzi prezentację poświęconą historii drukarstwa w naszym mieście.