Archiwum za rok 2021

Wyprawki czytelnicze w Filii Nr 4

Dwójka małych czytelników, trzymająca swoje wyprawki czytelnicze. W tle logo projektu
dodano: poniedziałek, 8 listopada 2021 autor: Rafał Wojciechowski

Kolejni mali czytelnicy otrzymali "Pierwsze czytanki dla..." oraz karty do zbierania naklejek. Wyprawki Czytelnicze dla najmłodszych można odebrać w Filii nr 4 w Słupcu, Filii nr 1 w Drogosławiu oraz w oddziale dla dzieci przy ul. Boh. Getta 10.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.